Pedro Martinez rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie. Trudny bój w II secie

Hiszpan Pedro Martinez będzie rywalem Huberta Hurkacza w drugiej rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo.

Hubert Hurkacz (14. ATP) udział w turnieju w Monte Carlo rozpoczął od meczu zawodnikiem z Boliwii Hugo Dellienem (92. ATP). W pierwszym secie od stanu 4:5 wygrał 12 z kolejnych 14 akcji. W drugiej partii przy stanie 4:4 Polak przełamał rywala, a w kolejnym gemie obronił trzy break-pointy i wykorzystał drugą piłkę meczową. Ostatecznie Hurkacz wygrał 7:5, 6:4.

Rafael Nadal nie zagra w Barcelonie. Rafael Nadal nie zagra w Barcelonie. "Właśnie został wycofany"

Hiszpan grał seta półtorej godziny!

Hubert Hurkacz w II rundzie turnieju w Monte Carlo zagra z Hiszpanem Pedro Martinezem (45.). W meczu I rundy zmierzył się on z Francuzem Ugo Humbertem (45). Mecz był pasjonujący. Pierwszy set trwał 58 minut. Obaj zawodnicy przegrali swoje serwisy już w swoich pierwszych gemach, a potem przy stanie 3:3. Od stanu 4:4 Martinez wygrał osiem z kolejnych dziewięciu akcji i seta 6:4.

W drugiej partii trwającej aż półtorej godziny! Francuz nie wykorzystał olbrzymiej szansy. Prowadził już 4:1 i 5:2. W ósmym gemie był dwie piłki od wygrania seta. Niestety dla niego przegrał cztery gemy z rzędu i przegrywał 5:6. W dodatku Martinez serwował, by wygrać mecz. Nie wykorzystał jednak szansy i został przełamany. W tie-breaku Humbert prowadził 3:2 i przegrał cztery akcje z rzędu. Trzy po swoich niewymuszonych błędach. Potem zdołał jeszcze obronić dwie piłki meczowe, ale przy trzeciej wyrzucił piłkę z bekhendu za linię końcową.

Pedro Martinez to zawodnik, który specjalizuje się w grze na kortach ziemnych. Ma w nich 67 proc. zwycięstw w karierze. Właśnie na takim korcie awansował do jedynego finału w karierze. Rok temu na turnieju w Kitzbühel przegrał z Norwegiem Casperem Ruudem (7. ATP) 1:6, 6:4, 3:6. Oprócz tego Hiszpan wygrał dwa Challengere - w 2018 roku w Bastad i dwa lata temu w Marbelli (oba na kortach ziemnych). W turniejach wielkoszlemowych jego najlepszym wynikiem jest III runda w Australian Open, Roland Garros i Wimbledonie. Rok temu we French Open dotarł też do półfinału gry deblowej.

Martinez w Monte Carlo gra drugi raz w karierze. Rok temu odpadł w I rundzie. Skreczował w pierwszym secie w meczu z Amerykaninem Tommym Paulem (34. ATP).

Hurkacz z Martinezem grali ze sobą tylko raz - w 2018 roku w kwalifikacjach US Open. Wtedy Polak wygrał 6:3, 6:3.

Iga Świątek i Robert KubicaRadykalna zmiana u Igi Świątek. Ekspert: Zasadne są porównania do Kubicy

Wiadomo już, że zwycięzca starcia Hurkacz - Martinez w III rundzie zmierzy się z lepszym z meczu: Albert Ramos (Hiszpania, 37. ATP) - Cameron Norrie (Wielka Brytania, 10. ATP)