Iga Świątek wróci na kort na mecz Polska - Rumunia

Iga Świątek po triumfie na turnieju WTA w Miami zdecydowała się zrobić krótką przerwę od gry. Na tenisowe korty powróci jednak już 15 kwietnia! 20-latka wraz z innymi reprezentantkami Polski zmierzy się z Rumunkami.

Iga Świątek przeżywa obecnie znakomity okres. Polska tenisistka wygrała 17 ostatnich spotkań z rzędu, znajduje się na 1. miejscu rankingu WTA oraz WTA Race (ranking uwzględnia wyniki z danego sezonu), a ponadto udało się jej wygrać w tym roku turnieje WTA w Dosze, Indian Wells i Miami Open.

Zobacz wideo Iga Świątek reaguje na pozycję liderki rankingu WTA. Wymowne słowa

Znakomita dyspozycja Polki jest często komentowana przez ważne dla tenisa postacie. Nie umknęła ona również uwadze 18-krotnej triumfatorce turniejów wielkoszlemowych Chris Evert. - Nie widzę w niej triumfatorki pojedynczego turnieju wielkoszlemowego. Ona zatrzyma się na dwucyfrowej liczbie zwycięstw. Przed nią długa kariera, którą Iga postrzega jako pozytywną przygodę. Nie zawraca sobie głowy pułapkami. Jej nastawienie jest wspaniałe – powiedziała niedawno w rozmowie z Eurosportem Evert.

Polka zdecydowała się na zrobienie sobie przerwy i nie wystąpiła podczas turnieju w Charleston, który jest obecnie rozgrywany. Świątek wróci natomiast na kort już podczas zawodów BJK Cup w Radomiu (15-16 kwietnia), na których Polska zmierzy się z Rumunią, w ramach kwalifikacji do finałowego turnieju o Billie Jean King Cup.

Iga Świątek na meczu NBAIga Świątek skradła show na meczu NBA. "Największa gwiazda wieczoru"

Kiedy Iga Świątek rozegra kolejny mecz? Polkę będzie można oglądać podczas turnieju w Polsce!

Zawody w Radomiu cieszą się bardzo dużą popularnością. Błyskawicznie sprzedano wszystkie bilety, a teraz można je odkupić w internecie za niemal 1000 złotych (w oficjalnej sprzedaży cena najdroższych osiągała maksymalnie 90 złotych).

Reprezentantki Polski w Radomiu wystąpią w składzie: Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch, Maja Chwalińska i Alicja Rosolska. Rumunki będą natomiast reprezentować Elena-Gabriela Ruse, Irina-Camelia Begu, Monica Niculescu oraz Raluca Olaru. Do Polski nie przyjedzie natomiast Simona Halep, która zmaga się z kontuzją.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ojciec Igi Świątek o sukcesie córki: Wyczyn, jakiego się nie spodziewałemOjciec Igi Świątek o sukcesie córki: Wyczyn, jakiego się nie spodziewałem

Później Świątek ma zamiar wystąpić podczas turnieju WTA w Stuttgarcie, który rozgrywany będzie już na mączce. Kolejne to zawody WTA w Madrycie i Rzymie, a 22 maja rozpocznie się wielkoszlemowy Roland Garros.  

Więcej o: