WTA wzywa policję po zagraniu Świątek. "Chcemy zgłosić kradzież". Maestria [WIDEO]

Nie ma mocnych na Igę Świątek. Jej gra w półfinale Miami Open była tak imponująca, że WTA zdobyło się na niecodzienny komentarz do jednej z akcji. Nawet komentator spotkania stwierdził, że "ukradła" punkt rywalce.

Iga Świątek w 2022 roku idzie przez korty jak burza. Po triumfie w Indian Wells jest na dobrej drodze do zwycięstwa w Miami Open. W półfinale pokonała Amerykankę Jessicę Pegulę 6:2, 7:5, a ozdobą tego starcia były efektowne zagrania polskiej zawodniczki. Jedno z nich było na tyle imponujące, że nagranie akcji postanowiła udostępnić organizacja WTA.

Zobacz wideo Iga Świątek dorównała siostrom Williams. Wielka przemiana

Ale nie samo nagranie zrobiło furorę na Twitterze, liczył się także podpis. "Halo, policja? Chcę zgłosić kradzież" – w taki żartobliwy sposób nawiązano do zagrania Świątek, dzięki któremu Polka wygrała niemal przegraną akcję, tym samym "kradnąc" Amerykance punkt.

To określenie nie jest zresztą wyolbrzymieniem, bo wydawało się, że Polka nie zdoła obronić mocnego uderzenia Peguli. Na swoje szczęście Świątek przytomnie zagrała w obronie i precyzyjnym forhendem zaskoczyła Amerykankę. Zaskoczenia nie krył nawet komentator spotkania, który też stwierdził, że Świątek "ukradła" punkt rywalce. 

Oto kapitalne zagranie Świątek:

W sobotę nasza tenisistka zmierzy się w finale turnieju z Naomi Osaką. Jeśli uda jej się wygrać, wówczas zostanie pierwszą tenisistką w historii, która wygra dwa prestiżowe amerykańskie turnieje (w Indian Wells i w Miami) przed 21. rokiem życia. Początek sobotniego meczu o godz. 19 czasu polskiego.

Więcej o:
Copyright © Agora SA