Hurkacz nie zatrzymuje się również w deblu! Awansował do finału w Miami

Hubert Hurkacz się nie zatrzymuje w Miami! Polski tenisista niedługo po pokonaniu Daniiła Miedwiediewa i awansie do półfinału turnieju singlistów wyszedł zwycięsko również z półfinału debla. Hurkacz i John Isner pokonali mistrzów Australian Open - Australijczyków Nicka Kyrgiosa i Thanasi Kokkinakisa 6:4, 6:3.

Charyzmatyczny Nick Kyrgios i jego rodak Thanasi Kokkinakis na początku sezonu wygrali wielkoszlemowe Australian Open, rozgrywane na ich australijskiej ziemi. W półfinale w Miami jednak nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z Hubertem Hurkaczem oraz Amerykaninem Johnem Isnerem, który niedawno wraz z Jackiem Sockiem wygrał w Indian Wells i zmierza po dublet tzw. "Sunshine Double".

Hurkacz i Isner ograli mistrzów Australian Open. Zagrają w finale w Miami

Choć Hubert Hurkacz musiał wyjść w czwartek po raz drugi na kort po około półtorej godziny od pokonania Daniiła Miedwiediewa 7:6, 6:3, w parze z Johnem Isnerem pewnie i gładko wykonali swoje zadanie.

W pierwszym secie przez kilka pierwszych gemów obie pary pewnie wygrywały swoje podanie. Przy stanie 4:3 dla pary polsko-amerykańskiej udało jej się przełamać po raz pierwszy serwis rywali. Rozpoczęli tym samym serię przełamań z obu stron, która zakończyła się wygranym setem przez Hurkacza i Isnera 6:4.

Seria przełamań trwała do stanu 1:1 w drugiej partii. Później znów to się odmieniło i zawodnicy zaczęli wygrywać regularnie własne podanie. Decydujący gem miał miejsce znowu przy stanie 4:3 dla Polaka i Amerykanina. Wówczas przy serwisie rywali wyszli oni na prowadzenie 0:40, mając cztery szanse na przełamanie (w deblu nie gra się na przewagi). Hurkacz i Isner wykorzystali trzecią z nich, a następnie wygrali własnego gema serwisowego i po godzinie oraz siedmiu minutach zwyciężyli również w drugim secie 6:3 i wygrali całe spotkanie.

W finale turnieju deblowego w Miami Hurkacz i Isner zagrają parą holendersko-brytyjską Wesley Koolhof - Neil Skupski, która w drugim półfinale ograła Włochów Simone Bolellego i Fabio Fogniniego 6:1, 3:6, 10:5. To spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, a wcześniej, bo już w piątek, polski tenisista powalczy o finał singla, w którym jego rywalem będzie albo Hiszpan Carlos Alcaraz, albo Serb Miomir Kecmanović.