"Napiszę to od razu, bo jeszcze mnie ktoś wyprzedzi". Zachwyty nad Hurkaczem [KOMENTARZE]

Hubert Hurkacz awansował do półfinału turnieju ATP Masters 1000 w Miami, wygrywając 7:5, 6:3 z Daniiłem Miedwiediewem. Występ wrocławianina zachwycił internautów i ekspertów. - Jeden z najlepszych meczów Huberta w ostatnich miesiącach - czytamy na Twitterze.

To był świetny mecz Huberta Hurkacza z Daniiłem Miedwiediewem, turniejową "jedynką" w Miami. Polak dominował fizycznie nad rywalem, choć w pierwszym secie musiał walczyć o swoje w tie-breaku, mimo że prowadził 5:2. Ostatecznie Hurkacz awansował do półfinału, gdzie zagra ze zwycięzcą meczu Carlos Alcaraz (Hiszpania) - Miomir Kecmanović (Serbia).

Zobacz wideo Iga Świątek dorównała siostrom Williams. Wielka przemiana

"To mój rodak". Twitter zachwyca się zwycięstwem Hurkacza

"Hurkacz wygrywa z Medvedevem i zagra o finał w Miami. Świątek wygrywa ze wszystkimi i zagra o finał w Miami. Napiszę to od razu, bo jeszcze mnie ktoś wyprzedzi: Jesteśmy tenisową potęgą" - napisał Mikołaj Kruk, dziennikarz Eleven Sports.

"Hubert Hurkacz w półfinale Miami Open. Najlepszy mecz w tym roku i jeden z najlepszych w karierze. Są takie dni, ze nie ma się do czego przyczepić. I dziś taki był" - uważa Hubert Błaszczyk.

"Mecze Huberta Hurkacza z Daniiłem Miedwiediewem zawsze były rozgrywane w maksymalnym możliwym wymiarze" - zauważa Dawid Żbik, komentator Eurosportu.

"Jeden z najlepszych meczów Huberta Hurkacza w ostatnich miesiącach i zasłużone zwycięstwo z Daniłem Miedwiediewem, który grał dziś o światową "1". Sporo agresywnej gry, jasny i konkretny plan, do tego znakomita wytrzymałość fizyczna. Brawo" - pisze Maciej Łuczak, dziennikarz portalu meczyki.pl.

"Hubert Hurkacz to mój rodak" - napisał Paweł Wilkowicz, dziennikarz Viaplay.

"Hubert Hurkacz w półfinale w Miami. Polak na Florydzie czuje się jak ryba w wodzie. Miedwiediew wyglądał dziś jak ryba wypluta na brzeg. Zjadł go przygotowaniem fizycznym. Teraz Kecmanović lub Alcaraz" - zauważa Maciej Trąbski, dziennikarz "Przeglądu Sportowego".

Więcej o: