Ale jak? Niebywałe nagranie z kortu w Miami. Casper Ruud show [WIDEO]

Casper Ruud, ku zaskoczeniu wielu kibiców, wyeliminował w ćwierćfinale turnieju Miami Open Alexandera Zvereva. Norweg zaliczył kolejny imponujący występ i zadbał także, by publiczność nie mogła narzekać na emocje. W pewnym momencie złapał lecącą w jego kierunku piłkę do kieszeni.

Casper Ruud (ATP 8.) kapitalnie radzi sobie w turnieju Miami Open. Norweg jest już w półfinale imprezy. W nocy ze środy na czwartek wyeliminował w ćwierćfinale Alexandra Zvereva (ATP 4.). Niemiec wskazywany był jako faworyt tego pojedynku.

Zobacz wideo Hurkacz nie zna nazwiska kolejnego rywala. "To jest gierka psychologiczna"

Casper Ruud zrobił show w Miami. Takiej sztuczki kibice się nie spodziewali

Tymczasem Ruud kolejny raz zachwycił. Już w pierwszym secie szybko udało mu się przełamać serwis rywala i wypracować przewagę, której nie oddał do końca. W efekcie wygrał pierwszą partię 6:3. Po chwili nastąpił zryw Zvereva. 24-latek oddał Norwegowi tylko jednego gema i zwyciężył w drugim secie 6:1. 

Casper Ruud skorzystał w przerwie z pomocy fizjoterapeuty i na kort wyszedł odmieniony. Zaprezentował poziom z pierwszego seta i grał bardzo skutecznie. Ponownie udało mu się przełamać podanie Niemca, a sam nie popełniał błędów przy własnym serwisie. Ostatecznie utrzymał prowadzenie i wygrał 6:3, a w całym meczu 2:1.

W trakcie meczu norweski tenisista zadbał także, by zgromadzona wokół publiczność doskonale się bawiła. W pewnym momencie Ruud zaprezentował fanom niezwykłą sztuczkę. Po jednej z akcji Alexander Zverev uderzył piłkę już z autu w taki sposób, że ta zawisła wysoko nad kortem, a następnie spadła w kierunku Caspera Ruuda. Norweg ze spokojem złapał ją prosto do kieszeni. Nagranie niesamowitego tricku można obejrzeć poniżej. 

Casper Ruud w półfinale turnieju Miami Open spotka się z innym objawieniem zawodów Francisco Cerundolo (ATP 103.). Argentyńczyk w ćwierćfinale zmierzył się z Jannikiem Sinnerem (ATP 11.). Włoch  kreczował już w pierwszym secie przy stanie 4:1 dla Cerundolo. 

Więcej o: