Iga Świątek zadziwia świat. Błyskawiczne reakcje. "Najlepszy tenis"

Iga Świątek świetnie spisuje się w turnieju WTA 1000 Miami Open. Polska tenisistka bez większych problemów awansowała do półfinału, pokonując w czwartek Petrę Kvitovą. Jej znakomita dyspozycja zachwyciła internautów, którzy licznie chwalili ją za kapitalną skuteczność.

Trudno prorokować, kiedy i czy w ogóle Iga Świątek ma zamiar się zatrzymać. Najlepsza polska tenisistka gra jak w transie i pokonuje wszystkie rywalki, które staną jej na drodze. 20-latka idzie jak burza i w czwartkową noc polskiego czasu bez większego kłopotu awansowała do półfinału Miami Open.

Zobacz wideo Iga Świątek dorównała siostrom Williams. Wielka przemiana

Iga Świątek idzie jak burza w Miami Open

Stojące przed Świątek zadanie nie było łatwe, bo jej przeciwniczką była doświadczona i uznana Petra Kvitova (32. WTA). Polka nie miała jednak większych problemów i wygrała 6:3, 6:3. Taki rezultat pokazuje, że Czeszka nie miała zbyt wiele do powiedzenia w starciu z nadchodzącą liderką rankingu WTA.

W meczu decydującym o awansie do finału Miami Open najlepsza polska tenisistka zagra z Jessicą Pegulą (21. WTA), z którą jak dotąd jeszcze nigdy nie wygrała (jeden pojedynek i jedna porażka). W ewentualnym finale Polka może zmierzyć się ze zwyciężczynią drugiego półfinału, w którym zagrają Belinda Bencić (28. WTA) i Naomi Osaka (77. WTA).

Eksperci zachwyceni postawą Świątek

"Przyznam szczerze, że zarywanie nocy dla Igi Świątek, po pierwsze sprawia mi przyjemność, a po drugie stało się stałym elementem, dla którego warto zarwać tę noc oraz dostosować pod jej nocne mecze rytm dnia kolejnego" - skomentował na Twitterze dziennikarz Mikołaj Kruk. "Iga Świątek wygrała z Petrą Kvitovą 6:3, 6:3. Petra bez break pointa, a wcale nie zagrała słabego spotkania. Jestem pod coraz większym wrażeniem postawy Igi" - podsumował Rafał Smoliński, tenisowy ekspert.

"Iga Świątek w półfinale turnieju w Miami!! Błyskawicznie pokonała Petrę Kvitovą 6:3, 6:3! Pełna dominacja. Przestaje mieć znaczenie, kto stoi po drugiej stronie siatki. Iga jest w transie, nastawiona na wygrywanie, na swój najlepszy tenis. 15 zwycięstwo z rzędu" - skomentowała Anna Kanafa, pasjonatka tenisa.

Więcej o:
Copyright © Agora SA