Iga Świątek zarobiła fortunę w Indian Wells. Polka rozbiła bank w 2022 roku. I dobrze

Iga Świątek wygrywa kolejny turniej. Polka ograła 6:4, 6:1 Marię Sakkari w finale Indian Wells. Świetny wynik w prestiżowym turnieju pozwolił Polce zarobić 1,2 mln dolarów.

Iga Świątek grała fenomenalnie na Indian Wells. 20-latka rozkręcała się na kalifornijskich kortach z meczu na mecz. Po trzech trzysetowych bojach w ćwierćfinale rozbiła Madison Keys (6:1, 6:0), a później ograła 7:6, 6:4 doświadczoną Simonę Halep.

W niedzielnym finale nie dała z kolei szans Marii Sakkari 6:4, 6:1. - W ekstremalnie trudnych warunkach Iga Świątek wykazała swoją wyższość. Ona jest w tym momencie najlepszą tenisistką na świecie - pisze o jej wygranej dziennikarz Sport.pl Łukasz Jachimiak

Zobacz wideo Iga Świątek będzie liderką rankingu WTA? "Pytanie nie czy, a kiedy"

Iga Świątek zarobiła prawie 5 mln złotych w Indian Wells

Triumf w prestiżowym turnieju rangi WTA 1000 dał Polce nie tylko awans na historyczne drugie miejsce w rankingu WTA. Świątek dostała także intratną nagrodę finansową. 

Iga Świątek i Martina NavratilovaIga Świątek w euforii po wygranym finale. Nagle zobaczyła legendę [WIDEO]

20-latka za zwycięstwo zarobiła zawrotną kwotę 1,2 mln dolarów, czyli prawie 5 mln złotych. W tym roku, mimo dobrych występów, tenisistka mogła pomarzyć o tak wysokiej nagrodzie. Za wygraną w Dubaju otrzymała 380 tys. dolarów, a za półfinał Australian Open - 673 tys. dolarów. Co więcej, w trakcie całej kariery zarobiła więcej tylko raz - 1,7 mln dolarów za wygraną w Roland Garros w 2020 roku. 

W całej karierze Świątek podniosła z kortu nieco ponad 7,1 mln dolarów, z czego aż 2,3 mln dolarów w tym roku. Jeszcze przed końcem marca Świątek zarobiła więcej niż w tamtym, przecież również udanym sezonie. Wtedy dorobek Świątek zamknął się w około 2 mln dolarów. 

Iga Świątek w Indian Wells"To szalone". Iga Świątek krótko skwitowała zwycięstwo w finale Indian Wells

Nagrody finansowe Igi Świątek w 2022 roku:

  • WTA 500 w Adelajdzie: ćwierćfinał -  39 tys. dol. 
  • Australian Open: półfinał - 673 tys. dol.
  • WTA 500 w Dubaju: 1/32 finału - 9,5 tys. dol.
  • WTA 1000 w Dosze: zwycięstwo - 380 tys. dol.
  • WTA 1000 w Indian Wells: zwycięstwa - 1,23 mln dol. 

Kolejną szansą na poprawienie passy zwycięstw z rzędu (w tym momencie Świątek ma ich już 11) będzie turnieju w Miami, który rozpoczyna się już 21 marca. Tam za zwycięstwo można zarobić również około 1,2 mln dolarów. 

Więcej o: