Agnieszka Radwańska wznawia karierę?! Polka zgłoszona do Superligi

Agnieszka Radwańska wznowi karierę? Wszystko na to wskazuje. Jedna z najlepszych polskich tenisistek w historii została zgłoszona do rozgrywek Superligi, które mają ruszyć w maju tego roku.

Agnieszka Radwańska ponad trzy lata temu ogłosiła zakończenie kariery. W listopadzie 2018 roku przyznała, że problemy zdrowotne uniemożliwiają jej kontynuowanie przygody ze sportem. - Człowiek ma wokół siebie najlepszych lekarzy, ale organizm mówi stop - oznajmiła.

Zobacz wideo Iga Świątek: Chcę być bardziej agresywna na korcie

Od tego czasu zawodniczka wiele razy była pytana o możliwy powrót na kort. Jej odpowiedzi były jednak wymijające. - Być może kiedyś się skuszę. Nigdy nie mów nigdy - mówiła w jednym z wywiadów.

Daniił Miedwiediew to numer jeden rankingu ATP,Piękny gest rosyjskich gwiazd to nieprawda? "Zostali zmuszeni wbrew swojej woli"

Wielki powrót Agnieszki Radwańskiej? Polka zgłoszona do rozgrywek

Obecnie wszystko wskazuje na to, że Radwańska wróci do profesjonalnej gry w tenisa. Polka została zgłoszona do rozgrywek tenisowej Superligi przez WKT Mera.

"Kochani mamy ogromną przyjemność ogłosić, że nasz klub WKT Mera dostał oficjalne potwierdzenie i weźmie udział w rozgrywkach LOTTO SuperLiga" - poinformował warszawski klub w mediach społecznościowych.

WADA nie miała litości. Amerykanka zdyskwalifikowana za dopingWADA nie miała litości. Amerykanka zdyskwalifikowana za doping

Radwańska jest na pierwszym miejscu wśród zawodników zgłoszonych przez Merę. To oznacza, że tenisistka, która w minioną niedzielę obchodziła 33. urodziny, już za dwa miesiące prawdopodobnie pojawi się na korcie.

W barwach Mery zagrają też Urszula Radwańska, Mariusz Fyrstenberg czy Ukrainiec Sergiej Stachowski, który obecnie jest zaangażowany w obronę swojego kraju przed rosyjskim agresorem.

Superliga to nowy projekt w polskim tenisie

Czym jest Superliga? To nowe przedsięwzięcie w polskim tenisie. W rozgrywkach, które będą trwały od maja do grudnia, wezmą udział polskie kluby oraz gwiazdy światowego tenisa. Celem projektu jest popularyzacja dyscypliny i wspieranie polskich talentów. 

Na 10 marca zaplanowano ogłoszenie terminarza spotkań. Runda zasadnicza rozgrywek potrwa od 29 maja do 14 sierpnia. Finały mają się odbyć w dniach 8 - 10 grudnia.

Więcej o: