Iga Świątek zachwyca. Najwyższa klasa światowa

Iga Świątek na dobre zadomowiła się w światowej czołówce kobiecego tenisa. Polka od lat wygrywa w najważniejszych turniejach WTA. Za tenisistką z Raszyna przemawia nie tylko znakomita dyspozycja na korcie, ale też statystyki.

Początek tego roku jest niezwykle udany dla Igi Świątek. Polka pod wodzą Tomasza Wiktorowskiego prezentuje wysoką formę. W ostatnim czasie wygrała turniej w Dosze. Wcześniej zameldowała się w półfinale Australian Open.

Zobacz wideo Polacy rozwiązali kontrakty z rosyjską organizacją. "Decyzję podjęliśmy w minutę"

20-latka z Raszyna na dobre zadomowiła się w światowej czołówce. Obecnie zajmuje czwarte miejsce w rankingu WTA. To wyrównanie jej najlepszego wyniku w karierze. Jeśli wziąć dokonania tylko w 2022 roku, jest drugą siłą w kobiecym tenisie.

Iga Świątek jest niesamowicie regularna

Świątek może pochwalić się też zupełnie wyczynem z nieco innej półki. Jako jedna z nielicznych zawodniczek rok w rok notuje zwycięstwa w najważniejszych turniejach - WTA 1000 lub Wielkiego Szlema.

Ta passa Polki trwa już trzy lata. W 2020 roku triumfowała na kortach Rolanda Garrosa, w 2021 była najlepsza podczas turnieju WTA w Rzymie, z kolei w bieżącym roku dołożyła wygraną w Dosze.

Świątek pod tym względem jest wręcz ostoją regularności i robi to, czego nie potrafi wiele innych tenisistek. Tylko dwie tenisistki mogą pochwalić się lepszymi wynikami. To Aryna Sabalenka i Naomi Osaka. Zawodniczki przez cztery lata z rzędu wygrywały co najmniej jedną z największych imprez tenisowych.

Co więcej - Polka w 2022 roku na kortach zarobiła olbrzymie pieniądze. Na jej konto wpłynęło 1,1 mln dolarów. Świątek jest na dobrej drodze, by poprawić wynik sprzed roku. Wówczas zgarnęła ponad 1,9 mln dolarów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.