Była uważana za ulubienicę Łukaszenki, teraz do niego apeluje: Jak najszybciej

Viktoria Azarenka opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym stanęła po stronie Ukrainy. Głos utytułowanej Białorusinki jest bardzo ważny. Przez lata uważana była ona za ulubienicę Aleksandra Łukaszenki, który wsparł wojenne działania Władimira Putina.

Od tygodnia trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Wojska Władimira Putina bezustannie próbują zająć kraj naszych wschodnich sąsiadów. Rosyjscy żołnierze niszczą kolejne miasta i atakują nawet bezbronnych cywilów. W wyniku wojny zginęło już ich ponad dwa tysiące.

Zobacz wideo Iga Świątek: Chcę być bardziej agresywna na korcie

Viktoria Azarenka solidaryzuje się z Ukrainą. Tenisistka zaapelowała o przerwanie wojny

Świat sportu piętnuje zachowanie Władimira Putina i Rosji. Wsparcie dla Ukraińców zadeklarowało już wiele gwiazd, jak choćby Robert Lewandowski, czy Wojciech Szczęsny. Teraz po stronie Ukrainy opowiedziała się także Viktoria Azarenka. Białorusinka przez lata uważana była za ulubienicę Aleksandra Łukaszenki, który wsparł Władimira Putina w działaniach wojennych. Z terenów Białorusi w kierunku Ukrainy wystrzeliwane były liczne pociski.

Azarenka zdecydowanie sprzeciwiła się atakowi na Ukrainę. Na Instagramie zaapelowała o jak najszybsze zakończenie wojny. Wpis szybko zyskał popularność i polubiło go już ponad 16 tysięcy osób.

"Jestem mocno przygnębiona, gdy widzę, co od kilku dni dzieje się na Ukrainie. Moje serce krwawi patrząc na to, jak wiele niewinnych osób zostało dotknięte wojną i wciąż jest atakowanych. Ciężko jest być świadkiem tak gwałtownej separacji. Moje serce jest dotknięte tą wojną. Mam nadzieję, że nastanie pokój i apeluję o jak najszybsze zakończenie wojny" - napisała tenisistka.

 

Viktoria Azarenka mimo trwającej wojny może przygotowywać się do kolejnych startów. Międzynarodowa Federacja Tenisa nie zdecydowała się na wykluczenie zawodników z Rosji i Białorusi. Wciąż mogą oni startować w zawodach ATP i WTA, jednak nie pod flagą Rosji. 

Viktoria Azarenka obecnie zajmuje 16. miejsce w rankingu WTA. Najwyżej sklasyfikowana była w 2012 roku, gdy zajmowała 1. miejsce. Na swoim koncie ma dwa zwycięstwa w wielkoszlemowym Australian Open. Wywalczyła także złoty medal olimpijski w grze mieszanej w Londynie w 2012 roku. W singlu sięgnęła wówczas po brąz.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.