Setki komentarzy z podziękowaniami dla Huberta Hurkacza. "Sercem jestem z Ukrainą"

Hubert Hurkacz w mediach społecznościowych wsparł Ukraińców. Pod jego wpisem na Instagramie są setki komentarzy z podziękowaniami.

Hubert Hurkacz przegrał w półfinale turnieju ATP w Dubaju z Andriejem Rublowem. 3:6, 7:5, 7:6 (7:5). To był szalony mecz, który trwał ponad dwie godziny. Polak momentami grał, jak natchniony, ale Rosjanin również miał przebłyski geniuszu i ostatecznie to on był górą.

Zobacz wideo Iga Świątek: Chcę być bardziej agresywna na korcie

WTAHaniebne słowa WTA o turnieju w Moskwie. "Będziemy monitorować burzliwą sytuację"

Niezwykle ważny gest wykonał on po meczu. To już niemal tradycja, że tenisiści podchodzą do kamer i zostawiają na nich wiadomość. Ta ma szczególny wydźwięk: "Żadnej wojny, proszę" - to mogli przeczytać kibice oglądający półfinał z Hurkaczem. "Ukraina i Rosja są ze sobą ściśle powiązane, jesteśmy braterskimi narodami" - czytamy pod jego postem. - W takich momentach zdajesz sobie sprawę, że twój mecz nie jest ważny. To, co się dzieje, jest znacznie straszniejsze - mówił Rublow w rozmowie z dziennikarzami w Dubaju.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Hubert Hurkacz ze słowami wsparcia dla Ukraińców

Również Hubert Hurkacz wyraził solidarność z Ukraińcami. Na swoim koncie na Instagramie napisał: "Dziękuję Dubaj. To był dobry turniej, ale nie to jest dzisiaj najważniejsze. Jestem sercem z Ukrainą", po czym dołączył to opisu ukraińską flagę. Zamieścił też dwa zdjęcia. Na jednym z nich widać siedzących obok siebie kibiców trzymających polską i ukraińską flagę. W komentarzach pojawiło się mnóstwo słów wsparcia dla Ukrainy i podziękowań od Ukraińców. Komentarz zamieścił również tamtejszy tenisista Serhij Stachowski.

 

Legia Warszawa publikuje komunikat ws. Legia Tenis. Legia Warszawa publikuje komunikat ws. Legia Tenis. "Wola dalszej bliskiej współpracy"

Rosja napadła na Ukrainę

W poniedziałkowy wieczór Władimir Putin oficjalnie uznał niepodległość separatystycznych republik - Donieckiej i Ługańskiej. W czwartek rano rozpoczęła się natomiast rosyjska inwazja na Ukrainę. Władimir Putin ogłosił rozpoczęcie "operacji wojskowej" i wezwał ukraińskich żołnierzy do złożenia broni. Ostrzelane zostały punkty militarne na terenie całego kraju. Aktualnie toczą się ciężkie walki o Kijów, stolicę Ukrainy.

Najnowsze informacje ws. rosyjskiej inwazji na Ukrainę >>

Więcej o: