Wspaniały gest Dimitrowa. Rywal ważniejszy od wyniku [WIDEO]

Grigor Dimitrow pokazał, na czym w praktyce polega postawa fair play. Nie bacząc na niekorzystny wynik, Bułgar ruszył na pomoc kontuzjowanemu rywalowi.

W tym tygodniu rozgrywany jest turniej ATP 500 w Acapulco. W I rundzie turnieju doszło do meczu pomiędzy Grigorem Dimitrowem (33. ATP) a Stefanem Kozlovem (130. ATP). W trakcie jego trwania doświadczony Bułgar wykonał godny pochwały gest fair-play.

Wspaniały gest Dimitrowa. Choć przegrywał, pomógł kontuzjowanemu rywalowi

Pierwszy set niespodziewanie 7:6 wygrał młody Amerykanin. Jak widać, zacięta partia sporo kosztowała tenisistę. W trakcie drugiego seta Kozlov przełamał Dimitrowa i zdobył punkt na 5:3. Długą wymianę okupił jednak skurczem. Tuż po zdobyciu punktu widać, jak jego noga usztywniła się, przez co nie mogł chodzić. Później zawodnik upadł i zwijał się z bólu. Poprosił także o pomoc medyków.

Problemy zawodnika zauważył również Dimitrow, który nie bacząc na to, że przed chwilą stracił gema przy własnym serwisie, podszedł sprawdzić, jak czuje się rywal. Później pomagał mu rozciągnąć kontuzjowaną nogę. Komentujący ten mecz chwali Bułgara za wspaniałą sportową postawę.

Ostatecznie po krótkiej przerwie Kozlov był w stanie wrócić na kort. Walczący ze skurczem tenisista nie był w stanie wygrać drugiego seta. W tym lepszy okazał się Dimitrow (7:5).  Amerykanin zaliczył jednak wspaniały comeback w trzecim secie, w którym niespodziewanie wygrał 6:3 z wyżej notowanym rywalem i awansował do II rundy.

Rozgrywany w Meksyku turnieju jest bardzo mocno obsadzony. Biorą w nim udział m.in. Danił Miedwiediew, Alexander Zverev czy Stefanos Tsitsipas czy Rafael Nadal. W nagrodę za waleczność 24-latka może czekać spora nagroda. W 1/8 finału może zmierzyć się z legendarnym Hiszpanem, który wygrał Australian Open w tym roku.