Iga Świątek awansuje w rankingu WTA. Muguruza wyprzedzona

Iga Świątek przegrała z Jeleną Ostapenko 6:4, 1:6, 6:7 w meczu o ćwierćfinał turnieju w Dubaju. I choć Polka odpadła już w 1/8 finału, awansuje w najnowszym zestawieniu rankingu WTA. Wszystko dzięki wpadce jej rywalki.

Świątek w tym meczu była już praktycznie na łopatkach. W trzecim secie przegrała niesamowity ósmy gem, który trwał aż piętnaście minut i było 3:5. Chwilę później przełamała rywalkę. W dziesiątym gemie Polka prowadziła już 40:0, ale po kilku błędach musiała bronić piłki meczowej. Udało się jej to. Mało tego po kilku kapitalnych akcjach znów odebrała serwis Łotyszce i prowadziła 6:5 i serwowała, by wygrać mecz. Ostapenko pokazała charakter i potrafiła doprowadzić do tie-breaku. Prowadziła go na własnych warunkach. Szybko wypracowała przewagę i pewnie wygrała.

Iga Świątek odpadła, ale awansuje w rankingu WTA

I choć Iga Świątek odpadła już w 1/8 finału turnieju w Dubaju, nie ma powodów do narzekania. Polka, która spadła na 9. miejsce w rankingu WTA, zanotuje awans w rankingu. I nie przeszkodzi w tym nawet fakt, że Świątek straci 50 punktów do rankingu - przed turniejem w Dubaju miała ich 3986, a w poniedziałek będzie mieć 3936.

Novak DjokovićBrak słów. Wyciekły oburzające kulisy wywiadu Djokovicia dla "BBC"

Wszystko dzięki wpadce jej rywalki, Garbine Muguruzy. Hiszpanka była najlepsza przed rokiem, jednak tym razem odpadła już w 1/8 finału, przez co straci aż 844 punkty i spadnie o dwie pozycje w najnowszym zestawieniu. Lepsza od niej okazała się Weronika Kudiermietowa, która wygrała w trzech setach 3:6, 6:4, 6:4.

Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, i fakt, że żadna z kolejnych zawodniczek nie ma szans na wyprzedzenie Świątek, Polka awansuje w poniedziałek na 8. miejsce w rankingu WTA. Na czele rankingu nie zajdą żadne zmiany - Ashleigh Barty pozostanie liderką, wyprzedzając Arynę Sabalenkę i Barborę Krejcikovą.