Zeskoczyła z trybuny i ruszyła. Błyskawiczna akcja w trakcie finału AO [WIDEO]

Do dość niespodziewanej sytuacji doszło w trakcie trwającego właśnie męskiego finału Australian Open. Jedna z kibicek zeskoczyła z trybun i wtargnęła na kort. Szybko została jednak obezwładniona przez ochronę.

Na Rod Laver Arena w Melbourne trwa właśnie trzeci set wielkiego finału Australian Open. Daniił Miedwiediew prowadzi w nim 2:0 (6:2, 7:6) z Rafaelem Nadalem i jest już tylko o krok od zdobycia swojego drugiego w karierze tytułu wielkoszlemowego. 

Zobacz wideo "Djoković jest największym sportowcem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy po jego stronie"

Wtargnięcie na kort w proteście ws. uchodźców. Niecodzienna sytuacja na finale AO

Niedzielnemu finałowi towarzyszą ogromne emocje, które udzielają się nie tylko samym zawodnikom, ale także kibicom. Na trybunach jest bardzo głośno, przez co gra już kilkukrotnie była przerywana w celu uciszenia fanów. 

Jedna z kibicek jednak przekroczyła pewne granice i w proteście przeciwko przetrzymywaniu uchodźców w Australii... zeskoczyła z trybun. Wysokość na szczęście nie była na tyle duża, aby coś jej się stało, ale taki wyczyn wprawił w osłupienie pozostałych kibiców obecnych na Rod Laver Arena. Zdesperowana widzka wtargnęła jednak na kort tylko na chwilę, ponieważ bardzo szybko została obezwładniona przez ochronę i wyprowadzony z obiektu.

Przypadki wtargnięcia kibiców na plac gry to raczej domena stadionów piłkarskich niż kortów tenisowych. W tym sporcie takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko. 

Więcej o: