Miedwiediew nie wytrzymał w półfinale AO. "Jesteś głupi?!"

- Jak tak słaby sędzia może być w półfinale? Patrz na mnie, kiedy do ciebie mówię! - krzyczał do sędziego wzburzony Danił Miedwiediew w meczu ze Stefanosem Tsitsipasem w półfinale Australian Open. Rosjanin miał pretensje o zachowanie ojca greckiego tenisisty.

Skończył się mecz półfinału AO pomiędzy Daniłem Miedwiediewem (2. ATP) a Stefanosem Tsitsipasem (4. ATP). Choć Rosjanin wygrał 7:6, 4:6, 6:4, 6:1, to do pewnego mecz nie do końca układał się po jego myśli, a samo spotkanie wzbudzał u niego wiele skrajnych emocji. 

Zobacz wideo Świątek nie zagra w finale AO. "Była trochę zestresowana na początku"

Miedwiediew nie wytrzymał i zaatakował sędziego: Patrz na mnie, kiedy do ciebie mówię 

Do ogromnej awantury doszło w czasie jednej z przerw pod koniec drugiego seta przy wyniku 5:4 dla Tsitsipasa. Rozemocjonowany Miedwiediew w dość mocnych słowach zwrócił uwagę sędziemu na zachowanie ojca greckiego tenisisty, który miał go prowokować i ingerować w przebieg gry.

- Jesteś głupi!? Jego ojciec może gadać w każdej partii!? Może!? Odpowiedz na moje pytanie, czy jego ojciec może to robić!? - wykrzykiwał Rosjanin. Początkowo arbiter nie reagował na słowa Miedwiediewa, co mocniej zdenerwowało jednego z najlepszych tenisistów na świecie. - O mój Boże, jesteś beznadziejny. Jak tak słaby sędzia może być w półfinale? Patrz na mnie, kiedy do ciebie mówię! - kontynuował. Na końcu Miedwiediew określił sędziego słowami "small cat", co można przetłumaczyć jako "mięczak". 

Mimo przerwy Miedwiediew nie był w stanie wrócić do optymalnej gry w drugim secie. Ostatecznie przegrał go 4:6. Po nim jednak gra Rosjanina odmieniła się o 180 stopni. Najpierw wygrał 6:1, by w czwartym secie rozbić Greka 6:1. Ostatnia partia trwała zaledwie 25 minut. 

Miedwiediew obraża operatora podczas meczu"Jak można być tak głupim?". Miedwiediew zirytowany zachowaniem operatora

W niedzielę 30 stycznia Miedwiediew zmierzy się z Rafaelem Nadalem w finale Australian Open. Dla Rosjanina będzie to wyjątkowe spotkanie, bo gra o drugie zwycięstwo z rzędu w turnieju wielkoszlemowym. We wrześniu ubiegłego roku pokonał Novaka Djokovicia w finale US Open

Więcej o: