Zbigniew Boniek komentuje porażkę Igi Świątek. "Zdania nie zmieniam"

Iga Świątek przegrała w półfinale Australian Open z Danielle Collins (4:6, 1:6) i pożegnała się z wielkoszlemowym turnieju. Porażkę Polki skomentował były prezes PZPN. - Szkoda, ale zdania nie zmieniam. Iga Świątek ma potencjał nieprawdopodobny - napisał Zbigniew Boniek na Twitterze.

Danielle Collins drugą finalistką Australian Open 2022. Amerykanka okazała się zdecydowanie lepsza w pófinałowym starciu z Igą Świątek. Polka wyglądała na bezsilną i tylko momentami pokazywała swoje umiejętności. Na korcie było widać ogromną różnicę klas. 

Zobacz wideo Nowy trener już zmienił Igę Świątek. Zniknął największy problem

Boniek zabrał głos po porażce Świątek. "Szkoda"

Oba sety w meczu Świątek wyglądały na początku podobnie. Collins przełamywała Polkę w pierwszych gemach a następnie wygrywała swoje podania. W pierwszej partii turniejowa siódemka potrafiła się jednak przebudzić, dlatego przegrała "tylko" 4:6. W drugim jednak była już absolutnie bezradna i wygrała tylko jednego gema. 

Iga ŚwiątekPiłkarze, patrzcie i uczcie się! Iga Świątek show. "Lepsza niż Krychowiak" [WIDEO]

Poczynania Igi Świątek budzą wielkie emocje w kraju i na świecie. Jej porażkę postanowił skomentować Zbigniew Boniek. - Szkoda, ale zdania nie zmieniam. Iga Świątek ma potencjał nieprawdopodobny, gdy tylko nad tym zapanuje, takie mecze będzie wygrywać spokojnie - stwierdził były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej

Wiceprezydent UEFA docenił jednak walkę, jaką podjęła podczas Australian Open 20-latka. - Dziękujemy za australijskie emocje - dodał Boniek

W sobotnim finale Australian Open Danielle Collins zmierzy się z faworytką gospodarzy Ashleigh Barty, która szybko poradziła sobie w pierwszym z czwartkowych półfinałów z Madison Keys (6:1, 6:3). 

Więcej o: