Piorunujący koniec! Poznaliśmy pierwszą finalistkę Australian Open

Ashleigh Barty wygrała półfinałowe starcie z Madison Keys (6:1, 6:3) i została pierwszą finalistką Australian Open 2022. Kibice mogą jednak czuć się lekko zawiedzeni, bo mecz skończył się błyskawicznie. Trwał tylko nieco ponad godzinę.

W pierwszym półfinale mierzyły się faworytka gospodarzy Ashleigh Barty oraz Amerykanka Madison Keys. Chociaż pojedynek ten zapowiadał się na wielki pojedynek, w rezultacie wyszło zupełnie inaczej. Australijka od początku przejęła inicjatywę i Keys miała spore problemy.

Barty zmiażdżyła Keys. Australijka z pewnym zwycięstwem w półfinale

Już w pierwszym gemie Barty zgłosiła aspiracje do wygranej w secie. 25-latka sprawnie odbierała serwis Keys i ostatecznie doprowadziła do przełamania już na starcie. Przy swoim podaniu nie miała większych problemów i szybko doprowadziła do 2:0 w gemach. Keys wyglądała wręcz na sparaliżowaną w od początku meczu. Później udało jej się wygrać gema, ale w kolejnych Ashleigh Barty znów pokazała klasę, dwukrotnie przełamując 26-letnią rywalkę. Reprezentantka gospodarzy Australian Open wygrała seta otwarcia miażdżąc rywalkę 6:1.

Danił Miedwiediew i Novak DjokovićWystarczyło słowo o Djokoviciu, a trybuny eksplodowały. "Ujawnił prawdę"

Drugi set rozpoczął się od podania Barty i turniejowa "jedynka" szybko wygrała gema. W kolejnym, mimo wielkich problemów, Keys udało się obronić swoje podanie i w gemach było 1:1. Później obie tenisistki grały gem a gem. Rywalizacja była zdecydowanie bardziej wyrównana. Wyglądało na to, że amerykańska tenisistka odzyskała wiarę w siebie. Pewniej uderzała i często sprawiała problemy reprezentantce gospodarczy. Do momentu, w którym Australijka znów przełamała Amerykankę i prowadziła 4:2.

Keys w końcówce zdołała jeszcze wygrać gema przy swoim podaniu i w meczu zrobiło się 5:3. Wyglądała jednak na bardzo zrezygnowaną. Ashleigh Barty była w uderzeniu i serwowała w kolejnym gemie niemal bezbłędnie. Nie straciła szansy, aby wygrać z finalistką US Open 2017. Ostatecznie zwyciężyła mecz 2:0. Zachwyciła pewnością siebie i w piorunującym zmiotła wręcz rywalkę. Całe starcie trwało godzinę i 4 minuty. Rywalka Barty w finale - Danielle Collins - nie będzie miała łatwego zadania, bo Australijka niemal wszystkie mecze kończyła w krótkim czasie. Zmęczona może zatem nie być.

W drugim półfinale Australian Open 2022 widzieliśmy Igę Świątek. Tym razem jej rywalką była Danielle Collins. W ćwierćfinale Amerykanka pokonała Francuzkę Alize Cornet (61. WTA) 7:5, 6:1. Polka wyeliminowała natomiast Estonkę Kaię Kanepi. W półfinale to jednak Amerykanka zdominowała pojedynek i wygrała 2:0 (6:4, 6:1) z Świątek.