"Jak można być tak głupim?". Miedwiediew zirytowany zachowaniem operatora

Daniił Miedwiediew po ponad 4,5-godzinnym boju pokonał 6:7(4), 3:6, 7:6(2), 7:5, 6:4 Felixa Augera-Aliassime i awansował do półfinału Australian Open. W czwartym secie Rosjanin zdenerwował się na operatora ekranu, który pokazywał na telebimie twarz jego rywala.

Ostatni ćwierćfinałowy pojedynek wielkoszlemowego Australian Open zapewnił kibicom mnóstwo emocji. Daniił Miedwiediew (2. ATP) ostatecznie pokonał Felixa Augera-Aliassime (9. ATP), dołączając tym samym do Matteo Berrettiniego, Rafaela Nadala i Stefanosa Tsitsipasa, którzy zameldowali się w półfinale już wcześniej.

Miedwiediew naśladuje Igę Świątek. 'Brak zmęczenia'Flamaster Igi Świątek robi furorę na AO. Miedwiediew ją naśladuje

Frustracja Miedwiediewa

Środowy ćwierćfinał trwał aż cztery godziny i 42 minuty. Dwa pierwsze sety padły łupem młodego Kanadyjczyka, jednak w trzech kolejnych to Rosjanin pokazał większą klasę i wytrzymałość. Dla 25-latka był to tym samym drugi z rzędu osiągnięty półfinał Australian Open (w ubiegłym roku dotarł do finału, w którym przegrał z Novakiem Djokovicem).

W trzecim gemie czwartego seta pojedynku z Kanadyjczykiem rosyjski tenisista był mocno zdenerwowany. Rosjanin zaatakował siedzącego obok jego ławki operatora ekranu z powodu umieszczenia przez niego twarzy Augera-Alliasime na dużym ekranie przed jego powrotem, nazywając go "idiotą". Operator nie odpowiedział na jego słowa i kontynuował śledzenie wydarzeń na korcie. Fakt ten wyraźnie wpłynął na koncentrację Miedwiediewa, który przegrał tego gema.

Danił Miedwiediew w meczu z Hubertem HurkaczemNieprawdopodobny mecz, prawie 5 godzin morderczej walki. Wielki powrót faworyta

Całe spotkanie wygrał jednak Rosjanin, który powalczy o awans do finału ze Stefanosem Tsitsipasem (4. ATP).