Rywal Nadala nie wytrzymał podczas meczu. "Wszyscy jesteście skorumpowani!"

Denis Shapovalov przegrał z Rafaelem Nadalem w ćwierćfinale Australian Open. Po dwóch przegranych setach przez Kanadyjczyka wydawało się już, że jest na dobrej drodze do zwycięstwa ze względu na problemy zdrowotne Hiszpana. Jednak w trakcie spotkania Shapovalovowi mocno puściły nerwy, tak, że zarzucił korupcję sędziemu. Kanadyjczyk ostatecznie uległ Hiszpanowi 2:3 (3:6; 4:6; 6:4; 6:3; 3:6).

Walka o półfinał Australian Open nie zaczęła się dobrze dla Denisa Shapovalova. Kanadyjczyk nie potrafił poradzić sobie ze świetnie dysponowanym Rafaelem Nadalem. Hiszpan wygrał dwie partie otwierające i to właśnie w tej części spotkania doszło do absurdalnej sceny. 

Zobacz wideo Nowy trener już zmienił Igę Świątek. Zniknął największy problem

Australian Open. Denis Shapovalov zarzucił sędziemu korupcję

Od samego początku Denis Shapovalov nie potrafił znaleźć swojego rytmu i już podczas pierwszego seta puściły mu nerwy. Kanadyjczyk rozpętał prawdziwą awanturę. 

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl.

- Włączyłeś zegar jakieś 45 sekund temu, a on nie jest gotowy do gry - krzyknął 22-latek w kierunku sędziego, zarzucając mu, że nie reaguje na opóźnianie gry przez Nadala w trakcie przerwy między punktami.

Tak wyglądała rozmowa Kanadyjczyka z arbitrem:

  • Shapovalov: Uruchomiłeś zegar tak jak dawno temu, a on nadal nie jest gotowy do gry. Musisz go zakodować! - grzmiał tenisista.
  • Sędzia: Tak. Koduję go teraz, teraz nie jesteś gotowy do gry?
  • Shapovalov: Zakoduj go!
  • Sędzia: Po co?
  • Shapovalov: On nie jest gotowy do gry!
  • Sędzia: Tak, ale nie jesteś gotowy do gry, bo przyszedłeś ze mną porozmawiać
  • Shapovalov: Żartujesz sobie?
  • Sędzia: Nie żartuję

Po tej absurdalnej i ostrej wymianie zdań Denis Shapovalov rzucił słowa, które mogły widzów wprawić w osłupienie. - Wszyscy jesteście skorumpowani! Wszyscy jesteście skorumpowani! - wykrzyczał 22-letni tenisista

Niektórzy eksperci Eurosportu stanęli po stronie Kanadyjczyka, podkreślając, że tacy zawodnicy jak Rafel Nadal, Roger Federer, czy Novak Djoković osiągnęli pewien status, przez co wolno im nieco więcej. Dodali także, że jeśli sędzia ściśle trzymałby się zasad, to 22-latek miałby rację, ale arbiter również Shapovalovowi pozwalał na naginanie reguły 45 sekund między punktami. 

Ostatecznie spotkanie 3:2 wygrał Rafel Nadal, który w trakcie rozgrywki odczuwał już tak silny ból, że prawie nie był w stanie swobodnie chodzić. Hiszpan jednak zażył leki przeciwbólowe i w spektakularnym stylu awansował do półfinału Australian Open. 

Więcej o: