Eksperci reagują na zwycięstwo Świątek. "Pokonała przeszkodę", "Mental TOP"

"Dużo trudniejszy mecz niż się spodziewaliśmy. Dziś pokonała przeszkodę", "Sinusoida formy, ale jest najlepszy wynik", "Sztuką jest grać swój najlepszy tenis. Mental top" - piszą eksperci po meczu Igi Świątek w 1/8 finału Australian Open. Polka po ponad dwugodzinnej grze wywalczyła sobie udział w ćwierćfinale turnieju. Rywalką była Sorana-Mihaela Cirstea (5:7, 6:3, 6:3).

Wygrana z Rumunką Soraną Cirsteą to historyczny sukces w karierze Igi Świątek. Polka jeszcze nigdy przedtem nie awansowała do ćwierćfinału Australian Open. - To było stresujące - napisała na jednej z kamer tuż po meczu. Trudno się z tym nie zgodzić, bo gdy tylko zdobyła zwycięski punkt, kucnęła przy korcie i wydała z siebie okrzyk radości

Zobacz wideo "Djoković jest największym sportowcem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy po jego stronie"

Iga Świątek zbiera pozytywne komentarze. "Wygrana cieszy na bardzo wielu płaszczyznach i ma nieocenioną wartość"

Całe spotkanie kosztowało Igę Świątek wiele energii, co sama przyznała w pomeczowym wywiadzie. Dostrzegli to również eksperci komentujący osiągnięcie Polki. "W takim turnieju musisz czasem pocierpieć i większość wciąż grających w Australian Open też ma to za sobą. Były problemy, nadeszła świetna reakcja. Trudny mecz. Ta wygrana Igi cieszy na bardzo wielu płaszczyznach i ma nieocenioną wartość" - pisze Marek Furjan, komentator tenisa.

Awans do ćwierćfinału Australian Open to największy sukces 20-latki w tym turnieju. "Brawo! Trudny mecz, sinusoida formy, Rumunka naciskała ale jest najlepszy wynik Polki w karierze w Melbourne" - gratuluje sukcesu Dominik Senkowski ze Sport.pl. "Twardo i nieustępliwie do samego końca to był klucz do zwycięstwa" - dodaje Dawid Celt, komentator. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Niektórzy zwrócili uwagę na przygotowanie fizyczne i psychiczne naszej tenisistki. "Dużo trudniejszy mecz niż się spodziewaliśmy. Tenisowo było średnio, ale mentalnie i fizycznie znakomity mecz Igi. W drodze pod duże rzeczy zawsze pojawiają się przeszkody i tę przeszkodę dziś Iga Świątek pokonała" - napisał Hubert Błaszczyk. "Bardzo cieszy gra Igi w najważniejszych momentach. Sztuką jest wówczas grać swój najlepszy tenis. I dziś się to Polce udało. Mental top" - dodał Maciej Zaręba, komentator Canal+Sport.

W ćwierćfinale Iga Świątek zagra z Estonką Kaią Kanepi (WTA 115). 36-latka sensacyjnie ograła turniejową "dwójkę", czyli Arynę Sabalenkę 5:7, 6:2, 7:6. Mecz odbędzie się w środę 26 stycznia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA