"Zamknij się. Już nie mogę". I ruszyła do arbiter. Kuriozalne, a to rywalka Świątek [WIDEO]

W poniedziałek (ok. 7:30 czasu polskiego) Iga Świątek zmierzy się z Rumunką Soraną Cirsteą o ćwierćfinał Australian Open. Rumunka potrafi być na korcie bardzo nerwowa, czego dowodem jest sytuacja sprzed roku, gdy próbowała wywalczyć... ostrzeżenie dla swojego trenera!

Iga Świątek we wtorek powalczy o swój pierwszy ćwierćfinał Australian Open. O godzinie 7:30 czasu polskiego Polka zmierzy się z 38. zawodniczką świata - Rumunką Soraną Cirsteą. Świątek będzie zdecydowaną faworytką tej konfrontacji, ale musi pamiętać, że jej rywalka zdążyła już na tym turnieju wyeliminować Czeszkę Petrę Kvitovą oraz Rosjankę Anastazję Pawliuczenkową.

Zobacz wideo Iga Świątek chce namieszać w Australian Open. "Czwarta runda to plan minimum"

Cirstea potrafi wybuchnąć na korcie. Chciała ostrzeżenia dla swojego trenera

Podczas gdy w ostatnich miesiącach wiele mówiło się o rozmaitych reakcjach na korcie Igi Świątek, jej wtorkowa rywalka również potrafi być wybuchowa na korcie. Do kuriozalnej sytuacji z jej udziałem doszło niemalże rok temu, w trakcie meczu ćwierćfinałowego turnieju Grampians Trophy na kortach w Melbourne. Podczas rywalizacji z Amerykanką Ann Li (3:6, 1:6) Cirstea poprosiła sędzię o ostrzeżenie dla swojego trenera! 

Rumunce tamto spotkanie zupełnie nie wyszło, nic więc dziwnego, że z każdym gemem była coraz bardziej nerwowa, a i w uspokojeniu się nie pomagał jej trener Adrian Cruciat. Do wybuchu Cirstei doszło przy stanie 0:3 w drugim secie, gdy nie wytrzymała ona nie tylko swojej gry, ale i uwag swojego szkoleniowca.

Australian Open TennisRzeź faworytek. Sensacyjna noc w Australian Open. Rywalki Świątek wyrzucone

- Zamknij się, zamknij, zamknij! - mówiła pod jego adresem, aż wreszcie zwróciła się do sędzi Marijany Veljović. - Możesz dać mu ostrzeżenie? Mówi bez przerwy! On tam jest, jestem tutaj. Mówiłam mu 10 razy, żeby się zamknął.

- Czy chcesz, żebym dała ostrzeżenie twojemu trenerowi? To będzie oznaczało ostrzeżenie dla ciebie - odpowiedziała Veljović. - Wiem, ale powiedz mu, żeby się zamknął! Mówiłam mu 10 razy, już nie mogę - odparła Rumunka.

Mecz IV rundy Australian Open Iga Świątek - Sorana Cirstea odbędzie się w poniedziałek o godzinie 7:30 czasu polskiego.

Więcej o: