Olbrzymia kwota. Tyle Iga Świątek już zarobiła podczas Australian Open

W sobotni poranek Iga Świątek pewnie pokonała Darię Kasatkinę i awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Awans do tego etapu turnieju sprawił, że polska tenisistka zarobiła już sporą sumę od początku zmagań na australijskich kortach.

Najlepsza polska tenisistka póki co radzi sobie w Australian Open bardzo dobrze. W trzech pierwszych pojedynkach Iga Świątek nie straciła jeszcze ani jednego seta - pokonywała odpowiednio Harriet Dart z Wielkiej Brytanii, Rebeccę Peterson ze Szwecji i Darię Kasatkinę z Rosji.

Zobacz wideo Iga Świątek chce namieszać w Australian Open. "Czwarta runda to plan minimum"

Iga Świątek powalczy o czwartą rundę Australian Open. Gdzie i kiedy oglądać mecz z Darią Kasatkiną? [TRANSMISJA]Iga Świątek w IV rundzie Australian Open! Wynik nie mówi, jak trudny to był mecz!

Olbrzymie zarobki Igi Świątek podczas Australian Open

Zwycięstwo nad Rosjanką sprawiło, że Polka awansowała do czwartej rundy AO po raz trzeci z rzędu. Pozwoliło jej to również znacząco poprawić swój dorobek finansowy, jeśli chodzi o otrzymywane gratyfikacje od początku tegorocznej edycji turnieju rozgrywanego na australijskich kortach.

Dzięki grze w czwartej rundzie Iga Świątek może liczyć na co najmniej 328 tysięcy dolarów australijskich, czyli około 950 tysięcy złotych. Gra w ćwierćfinale oznaczałaby jeszcze wyższą kwotę, która wyniosłaby 538,5 tysiąca dolarów, czyli niemal 1,5 miliona złotych.

Iga Świątek może zgarnąć ponad 8 milionów

Jeśli Iga Świątek będzie kontynuowała znakomitą formę i osiągnęłaby sukces w postaci zwycięstwa w Australian Open, wówczas zgarnęłaby astronomiczną kwotę. Organizatorzy turnieju w tym roku przeznaczą dla zwyciężczyni kwotę wynoszącą aż dwa miliony 875 tysięcy dolarów australijskich. W przeliczeniu na złotówki daje to ponad osiem milionów złotych.

Iga Świątek awansowała do IV rundy Australian Open 2022"Iga Świątek dojdzie do finału Australian Open. Te przeciwniczki to jest marzenie"

Najlepsza polska tenisistka powalczy o awans do ćwierćfinału Australian Open z Rumunką Soraną-Mihaelą Cirsteą (38. WTA), która w sobotę pokonała Anastazję Pawluczenkową 6:3, 2:6, 6:2. Pojedynek ten odbędzie się w nadchodzący poniedziałek.

Więcej o: