Kuriozalna sytuacja w Australian Open. Tenisista nr 4 w turnieju nie zauważył, że wygrał [WIDEO]

W trzeciej rundzie wielkoszlemowego Australian Open grecki tenisista Stefanos Tsitsipas, rozstawiony z nr 4, nie bez problemów pokonał Francuza Benoita Paire'a 6:3, 7:5, 6:7(2:7), 6:4. W samej końcówce tego starcia doszło do zabawnej sytuacji. Grek nie zauważył, że po zdobyciu punkty wygrał całe spotkanie.

Spośród wszystkich wielkoszlemowych turniejów najlepsze wspomnienia grecki tenisista ma właśnie z Australian Open. W 2019 i 2021 roku Stefanos Tsitsipas (nr w rankingu 4 ATP) docierał do półfinałów, w których musiał uznać wyższość Rafaela Nadala i Daniiła Miedwiediewa. W tym roku 23-latek z pewnością będzie chciał zanotować lepszy bilans.

Udany początek Tsitsipasa w Australian Open

W pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open Stefanos Tsitsipas nie miał większych problemów z pokonaniem Mikaela Ymera ze Szwecji (86. ATP). Grek pewnie zwyciężył 6:2, 6:4, 6:3. Znacznie więcej problemów miał za to w drugiej rundzie, w której mierzył się z Argentyńczykiem Sebastianem Baezem (88. ATP). Tsitsipas po ponad 200 minutach wygrał jednak 7:6(7:1), 6:7(5:7), 6:3, 6:4.

Grecki tenisista był również wyraźnym faworytem starcia w trzeciej rundzie, w której jego rywalem był Francuz Benoit Paire (56. ATP). Początkowo wszystko szło po myśli Tsitsipasa - pierwsze dwa sety wygrał 6:3 i 7:5. Trzeci jednak padł łupem rywala, który zwyciężył 7:6(7:2). Ostatecznie jednak to Grek był lepszy, wygrywając ostatnią partię 6:4.

Zabawne przeoczenie Tsitsipasa

Trwający dwie godziny i 45 minut pojedynek trzeciej rundy Australian Open zakończył się zabawną sytuacją. Tuż po zdobyciu ostatniego punktu i wygraniu czwartego seta, Tsitsipas zaczął przygotowywać się do odebrania kolejnego serwisu od Paire'a. Grek nie zorientował się, że zdobyty przez niego punkt oznaczał zwycięstwo w całym spotkaniu.

Dzięki pokonaniu Francuza Stefanos Tsitsipas zameldował się w czwartej rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Jego rywalem na tym etapie turnieju będzie Amerykanin Taylor Harry Fritz (22. ATP), który awansował do tej rundy po wygraniu wyczerpującego starcia z Roberto Bautistą-Agutem 6:0, 3:6, 3:6, 6:4, 6:3.