Sensacja w Melbourne! Obrończyni tytułu szybko odpada z Australian Open

Do zaskakującej porażki faworytki Australian Open 2022 doszło w piątkowym meczu trzeciej rundy. Amerykanka Amanda Anisimova wyeliminowała w nim Japonkę Naomi Osakę 4:6, 6:3, 7:6 (10:5).

Do sensacyjnego rozstrzygnięcia doszło podczas meczu Naomi Osaki z Amandą Anisimovą. Obrończyni tytułu po tym, jak wygrała w ubiegłym roku prestiżowy turniej w Melbourne, wycofała się z rywalizacji z powodu depresji. Wróciła dopiero teraz, ale już wiadomo, że nie obroni tytułu.

Sensacja w Australian Open. Obrończyni tytułu odpadła

Osaka wygrała pierwszy set i wydawało się, że mecz ułoży się po jej myśli. W drugim secie Anisimova grała z każdym gemem coraz pewniej i ostatecznie doprowadziła do wyrównania w meczu. Decydujący był zatem ostatni set.

Linette sprawiła niespodziankę w deblu! Turniejowa Linette sprawiła niespodziankę w deblu! Turniejowa "czwórka" odpada z Australian Open

W nim znów przebudziła się obrończyni tytułu. Miała nawet piłkę meczową przy serwisie Anisimovej. Wówczas wynik w secie wynosił 5-4 dla Japonki. Jednak Amerykanka nie dała za wygraną i doprowadziła do tie-breaku. W nim się obroniła i wyeliminowała Osakę z Australian Open.

Ostatecznie wynik spotkania to 2:1 dla Amandy Anisimovej, która wygrała 4:6, 6:3, 7:6 (10:5) w setach.

Anisimova, która była półfinalistką French Open 2019 w wieku 17 lat, też powraca po trudnych dwóch latach, w tym niespodziewanej śmierci jej ojca na tydzień przed US Open w 2019 roku. W zeszłym sezonie Anisimova uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa na krótko przed Australian Open i opuściła turniej, izolując się w Abu Zabi. Teraz zagra w czwartej rundzie, gdzie zmierzy się z Ashleigh Barty.