Linette sprawiła niespodziankę! Turniejowa "czwórka" odpada z Australian Open

Magda Linette i amerykańska tenisistka Bernarda Pera niespodziewanie awansowały do trzeciej rundy deblowego Australian Open. Po zaciętym meczu pokonały rozstawione z "czwórką" Samanthę Stosur i Shuai Zhang 6:7 (6-8), 6:1, 7:5.

Spotkanie trwało prawie 2,5 godziny i obfitowało w zwroty akcji. W pierwszej partii Stosur i Zhang odskoczyły na 4:0, ale cztery kolejne gemy wygrały Linette i Pera. Rywalki polsko-amerykańskiego duetu w tie-breaku prowadziły 4-1, ale znów straciły przewagę. Doszło do remisu 5-5, jednak ostatecznie to Stosur i Zhang był górą w tym secie.

Linette i Pera wygrały trudne spotkanie

W drugiej partii poznanianka i jej partnerka nie dały jednak za wygraną i doprowadziły w setach do remisu 1:1 (6:1). W kolejnym, który decydował już o ostatecznym wyniku spotkania, znów sporo się działo. Od wyniku 4:4 doszło do trzech przełamań, z których dwa padły łupem Linette i Pery. Prowadzące wówczas 6:5 zawodniczki obroniły dwa "break pointy", a następnie wykorzystały drugą piłkę meczową.

Novak DjokovićJest reakcja na deportację Djokovicia z Australii. Straty pójdą w miliony

Dla wielu taki wynik spotkania może być zaskakujący. Stosur i Zhang w poprzednim sezonie triumfowały przecież w US Open, a dokładnie trzy lata temu w Melbourne. Do tego były rozstawione z czwartym numerem. Pierwsza z tych zawodniczek w czwartek, po odpadnięciu w drugiej rundzie, zakończyła bogatą karierę singlową.

Linette i Pera, które przed rokiem dotarły do półfinału French Open, wcześniej w Australian Open 2022 pokonały Dunkę Clarę Tauson i Belgijkę Alison Van Uytvanck 6:2, 2:6, 6:0. W 1/8 finału rywalkami polsko-amerykańskiego debla będzie szwedzko-rosyjski duet, czyli Rebecca Peterson i Anastazja Potapowa.

Magdę Linette gra już tylko w deblu, bo odpadła w drugiej rundzie indywidualnych rozgrywek. Przegrała z Rosjanką Darią Kasatkiną 2:6, 3:6.