Magda Linette i Kamil Majchrzak żegnają się z Australian Open

Mogło dojść do polskiej potyczki w Australian Open, ale Iga Świątek zmierzy się jednak z Darią Kasatkiną. Rosjanka ograła Magdę Linette 6:2, 6:3 i awansowała do trzeciej rundy turnieju. Porażkę zanotował też Kamil Majchrzak.

W pierwszej rundzie Magda Linette po niezwykle zaciętym boju ograła Łotyszkę Anastasiję Sevastovą 6:4, 7:5, czym rozbudziła entuzjazm kibiców. Jednak w drugiej rundzie Australian Open Polka miała zdecydowanie większe kłopoty.

Paulo Sousa dopiero rozpoczął współpracę z nowym klubem a już zdążył rozzłościć piłkarzy. Brazylijskie media donoszą, że piłkarzom nie spodobały się zmiany, jakie wprowadza były selekcjoner Polaków.Piłkarze Flamengo zirytowani na Paulo Sousę! "Nie wytrwa długo, co?"

Linette zaczęła nieźle, bo od prowadzenia 2:1. Później jednak przegrała aż pięć gemów z rzędu. Szczególnie dobre wrażenie robił serwis Rosjanki, dzięki któremu Kasatkina wygrała trzy punkty. W drugim secie Polka popełniła 13 niewymuszonych błędów. Z kolei Kasatkina zagrała 22 kończące uderzenia. I choć Linette ugrała trzy gemy, to ostatecznie przegrała 3:6, odpadając z turnieju już po dwóch rundach. Spotkanie trwało 80 minut i nie pozostawiło żadnych wątpliwości, kto był lepszy.

Linette nie zagra ze Świątek

Wielu kibiców pewnie żałuje, że Linette odpadła, bo w trzeciej rundzie mogła się zmierzyć z Igą Świątek. Rozstawiona z numerem dziewięć Polka rozbiła Szwedkę Rebeccę Peterson (WTA 82.) 6:2, 6:2 i pewnie awansowała do III rundy Australian Open. I teraz to ona zagra z Kasatkiną.

Maciej Rybus może odejść z Lokomotiwu. Możliwe trzy kierunkiMaciej Rybus ofiarą czystki w klubie? Możliwe trzy kierunki transferu

Majchrzak i Hurkacz poza burtą

Rywalem Kamila Majchrzaka był Alex De Minaur, czyli 42. rakieta świata. 22-letni Australijczyk potrzebował równo stu minut, aby pokonać Polaka. Dwa pierwsze sety były dość wyrównane, bo Majchrzak przegrał oba 4:6.

W trzecim secie De Minaur gładko ograł Polaka 6:2. Rzućmy okiem do statystyk. W trakcie meczu Australijczyk zanotował 10 asów i 33 zagrania kończące, przy 20 niewymuszonych błędach. Polak takich pomyłek zaliczył 28, a na koncie miał 24 zagrania kończące.

W drugiej rundzie turnieju sensacyjnie odpadł też Hubert Hurkacz. Polak zagrał bardzo słaby mecz i był absolutnie bezradny z kapitalnie dysponowanym Francuzem Adrianem Mannarino. Hurkacz przegrał w trzech setach 4:6, 2:6, 3:6. "Z wyjątkiem Wimbledonu 2021 kariera wielkoszlemowa Huberta Hurkacza wygląda do tej pory słabo" - zauważa Dominik Senkowski, dziennikarz Sport.pl.