Niewiarygodnie zagranie w Australian Open. Tylko znawcy tenisa wiedzą, że to dozwolone [WIDEO]

Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w tenisie - Hiszpan Pablo Carreno-Busta popisał się pięknym zagraniem w wygranym meczu II rundy Australian Open z rewelacyjnym w ostatnich miesiącach Holendrem Tallonem Griekspoorem 6:3, 6:7, 7:6, 3:6, 6:4.

Środowy pojedynek Pablo Carreno-Busta (21. ATP) - Tallon Griekspoor (62. ATP) był pasjonujący. Trwał ponad cztery godziny i rozstrzygnął się dopiero w piątym secie. W meczu tym nie zabrakło wielu pięknych akcji. W jednej z nich kapitalnie spisał się Pablo Carreno-Busta. Holender nieudanie smeczował, ale piłka wylądowała po stronie Hiszpana, tuż za siatką. Nie byłoby w tym nic dziwnego, że odbiła się wysoko i zaczęła lecieć na stronę Holendera. Pablo Carreno-Busta dobiegł do niej, odbił w kort. Dzięki temu, to on zdobył punkt. Gdyby nie zdążył, to punkt wygrałby Holender. Hiszpan aż skoczył z radości po tym wygranym punkcie.

Wyrzucenie Novaka Djokovicia z Australii wciąż szeroko komentowane na świecie. - Na pewno było mu ciężko - powiedział 'Przeglądowi Sportowemu' Hubert Hurkacz poproszony o komentarz do zamieszania wokół Serba.Hurkacz komentuje aferę wokół Djokovicia. "Ta cała sytuacja jest smutna"

Przerwana seria Griekspoorka

Pablo Carreno-Busta był faworytem tego pojedynku. To przecież on w ubiegłym roku na igrzyskach olimpijskich w Pekinie zdobył brązowy medal, pokonując najlepszego tenisistę świata - Novaka Djokovicia (1. ATP) 6:4, 6:7, 6:3. Z drugiej strony Holender był rewelacją ostatnich miesięcy. Na początku listopada ubiegłego roku 62. tenisista światowego rankingu został pierwszym zawodnikiem, który w jednym sezonie wygrał aż osiem turniejów challengerowych.

Griekspoork miał niesamowitą serię 28 z rzędu zwycięstw. Przegrał dopiero na początku stycznia w Melbourne z Rafaelem Nadalem, a właściwie to poddał mecz walkowerem. W Melbourne w pierwszej rudzie niespodziewanie łatwo wyeliminował Włocha Fabio Fogniniego (32. ATP) 6:1, 6:4, 6:4.

Mecz Carreno-Busta - Griekspoork trwał ponad cztery godziny i rozstrzygnął się dopiero w piątym secie. W III rundzie  Carreno-Busta zmierzy się z Amerykaninem Sebastianem Kordą (43. ATP), który pokonał po pasjonującym spotkaniu Francuza Corentina Mouteta (100. ATP) 3:6, 6:4, 6:7, 7:5, 7:6 (10:6).

Nadal znów zwycięski i znów bez straty setaNadal znów zwycięski i znów bez straty seta

Katastrofa Huberta Hurkacza w Australian Open. Nie istniał na korcie!

Hubert Hurkacz sensacyjnie odpadł z Australian Open. Polak zagrał bardzo słaby mecz, był bezradny z kapitalnie dysponowanym Francuzem Adrianem Mannarino i przegrał w trzech setach 4:6, 2:6, 3:6. Hurkacz tym samym pogorszył swoje statystyki w turniejach wielkoszlemowych. Już po raz szósty odpadł w II rundzie turnieju tej rangi. Siedem razy odpadał w I rundzie, raz w III rundzie i raz w półfinale - pisaliśmy w relacji z meczu.