Booom. Tak gra Iga Świątek. Co za zagranie [WIDEO]

Iga Świątek bez większych problemów awansowała do drugiej rundy Australian Open, pokonując we wtorkowy poranek 6:3, 6:0 Harriet Dart z Wielkiej Brytanii. W drugim secie Polka popisała się znakomitym zagraniem, które było tylko potwierdzeniem jej świetnej formy w tym pojedynku.

Po półfinałowej porażce z Ashleigh Barty w turnieju w Adelajdzie 20-latka przystępowała do wielkoszlemowego Australian Open z nadzieją na zaprezentowanie się z jeszcze lepszej strony. W pierwszej rundzie miała ku temu okazję, bowiem mierzyła się ze znacznie niżej notowaną rywalką.

Iga Świątek w meczu z Harriet Dart. I runda Australian Open, Melbourne, 18 stycznia 2022Koncert Igi Świątek na start Australian Open. Pokaz siły. Różnica klas

Iga Świątek pewnie wygrywa z Harriet Dart

Przeciwniczką Igi Świątek w pierwszej rundzie australijskiego turnieju była Harriet Dart (123. WTA), która w AO 2020 odpadła w drugiej rundzie z Simoną Halep. O udział w tegorocznej edycji 25-latka musiała walczyć w kwalifikacjach, w których pokonywała odpowiednio Federicę Di Sarrę z Włoch, Alycię Parks ze Stanów Zjednoczonych i Kimberly Birrell z Australii.

We wtorkowy poranek polska tenisistka nie dała jednak większych szans zawodniczce z Wielkiej Brytanii. Choć Dart prowadziła w pierwszym secie już 3:1, ostatecznie to Świątek wygrała 6:3. W drugim secie Polka była już bezbłędna i w ciągu zaledwie 30 minut wygrała 6:0.

Piękne zagranie Igi Świątek

W połowie drugiego seta Iga Świątek popisała się znakomitym zagraniem. Polka pewnym uderzeniem w wolne pole nie pozwoliła rywalce na odpowiedź i dzięki skutecznemu odbiciu doprowadziła do wyniku 3:0, zapewniając sobie tym samym większy spokój przed kolejnymi zagraniami.

Iga Świątek i Hubert HurkaczHubert Hurkacz i Iga Świątek spadli w światowych rankingach

Dzięki zwycięstwu nad Harriet Dart Iga Świątek awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Kolejną rywalką polskiej tenisistki będzie Rebecca Peterson ze Szwecji, która w swoim pierwszym starciu pewnie pokonała 6:2, 6:3 Darię Saville z Australii.