Koncert Igi Świątek na start Australian Open. Pokaz siły. Różnica klas

Koncert Igi Świątek! Rozstawiona z numerem siódmym Polka awansowała do II rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open, dzięki gładkiemu zwycięstwu nad Harriet Dart 6:3, 6:0.

Kilka dni temu Iga Świątek dotarła do półfinału turnieju w Adelajdzie, gdzie przegrała dopiero z liderką światowego rankingu Ashleigh Barty. Polka potwierdziła, że jest w wysokiej formie, choć trzeba dodać, że nie miała zbyt wymagającej rywalki. W I rundzie warszawianka zmierzyła się z Brytyjką Harriet Dart (123. WTA), która musiała przebrnąć przez kwalifikacje, aby grać w głównym turnieju. Największym sukcesem Dart w imprezach wielkoszlemowych była trzecia runda Wimbledonu w 2019 roku. Różnica poziomów okazała się zbyt duża.

Novak DjokovićNovak Djoković może dostać potężny cios. "Najszybciej jak to możliwe"

Harriet Dart niespodziewanie dobrze rozpoczęła spotkanie, bo od prowadzenia 3:1. Później jednak na korcie rządziła Polka, która wygrała 11 gemów z rzędu. Świątek wygrała pierwszego seta 6:3, a w drugim secie nie przegrała już żadnego gema. Ogółem  wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Na korcie spędziła zaledwie 72 minuty.

Tenisista Novak Djoković przegrał apelację i został deportowany z AustraliiCzarne chmury nad Novakiem Djokoviciem. "Deportacja przy tym to żaden problem"