Boniek skomentował zwycięstwo Hurkacza. Tenisista mu odpowiedział

- Mam nadzieję, że pan prezes nie żałuje - tak Hubert Hurkacz, najlepszy polski tenisista skomentował słowa Zbigniewa Bońka, byłego prezesa PZPN o zarwanej nocy na obejrzenie m.in. jego meczu.

Hubert Hurkacz (11. ATP) z małymi problemami awansował do II rundy Australian Open. Polak pokonał Białorusina Igora Gerasimowa w czterech setach 6:2, 7:6 (7:3), 6:7 (5:7), 6:3. Hurkacz miał w meczu 16 asów (5 rywal) i więcej winnerów (52-35). Popełnił jednak więcej niewymuszonych błędów (65-54).

Zobacz wideo "Djoković jest największym sportowcem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy po jego stronie"

Tenisista Novak Djoković przegrał apelację i został deportowany z AustraliiCzarne chmury nad Novakiem Djokoviciem. "Deportacja przy tym to żaden problem"

"Mam nadzieję, że pan prezes nie żałuje"

Wygraną Huberta Hurkacza docenił Zbigniew Boniek, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Brawo, noc zarwana oglądając Ciebie i Berrettiniego - napisał Zbigniew Boniek na Twitterze i wrzucił krótki film z najpiękniejszą akcją Polaka w tym meczu, w której upadając na kort, popisał się niesamowitym wolejem.

Co ciekawe, mecz Włocha Matteo Berretiniego (7. ATP) z Amerykaninem Brandonem Nakashimą (68. ATP) rozpoczął się jeszcze zanim na kort wyszli Hurkacz i Gierasimow. Włoch wygrał po ponad trzygodzinnym meczu 4:6, 6:2, 7:6, 6:3.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Hubert Hurkacz odpowiedział Bońkowi. - Mam nadzieję, że pan prezes nie żałuje - napisał z uśmiechem półfinalista Wimbledonu z ubiegłego roku.

Pechowe uderzenie Hurkacza. Po chwili piękne zachowanie [WIDEO]Hurkacz przestraszył się, że zrobił krzywdę dziewczynie. "Jeden z milszych gości w Tourze" [WIDEO]

Hubert Hurkacz poznał już swojego rywala w drugiej rundzie Australian Open. Najlepszy polski tenisista zmierzy się z leworęcznym Francuzem Adrianem Mannarino (69. ATP).

Więcej o: