Hurkacz przestraszył się, że zrobił krzywdę dziewczynie. "Jeden z milszych gości w Tourze" [WIDEO]

Pierwszy pojedynek Huberta Hurkacza w tegorocznym wielkoszlemowym Australian Open zapewnił mnóstwo emocji. Poza wydarzeniami czysto sportowymi głośno było również o sytuacji z udziałem dziewczynki od podawania piłek. Polski tenisista był w tej sytuacji w centrum uwagi.

Choć w pierwszej rundzie Australian Open polski tenisista mierzył się ze znacznie niżej notowanym rywalem, nie było to łatwe i przyjemne starcie. Hubert Hurkacz zwyciężył dopiero po czterech setach, popisując się przy tym kilkoma niezwykle efektownymi zagraniami.

Hurkacz wygrywa nie bez problemów

Hubert Hurkacz (11. ATP) był zdecydowanym faworytem pojedynku z Jegorem Gierasimowem (106. ATP). Pierwszy set to potwierdził - Polak pewnie wygrał 6:2. W drugiej partii Białorusin był znacznie skuteczniejszy i choć przed pewien czas nawet prowadził, ostatecznie ponownie to Hurkacz był lepszy, wygrywając 7:6 (7:3).

Trzeci set padł łupem Gierasimowa, którego zwyciężył po tie-breaku 7:6 (7:5). Ostatnie słowo należało jednak do Polaka, który nie pozwolił rywalowi na zbyt wiele i dzięki wygranej 6:3 zwyciężył również w całym spotkaniu. Szczególnie zachwycające było jedno z zagrań Hurkacza, które już teraz jest mocnym kandydatem do akcji całego Australian Open.

Hurkacz przejął się losem trafionej dziewczynki

Poza świetnym zagraniem Hurkacza w trakcie pojedynku z Gierasimowem doszło również do innego zdarzenia. Po jednym z serwisów Polaka, którego Białorusin nie zdołał sięgnąć, piłka uderzyła w stojącą za kortem dziewczynkę od podawania piłek. Choć było to silne uderzenie, nie dała po sobie poznać bólu.

Hubert Hurkacz oczywiście dostrzegł tę sytuację i momentalnie przeprosił dziewczynkę. Tej na szczęście nic się nie stało i zasygnalizowała, że wszystko jest z nią w porządku. Zachowanie Polaka mogło jednak się podobać. "Jeden z milszych gości w Tourze" - powiedział komentator brytyjskiego Eurosportu.