Uwaga na godzinę! Hubert Hurkacz zaczyna Australian Open [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Hubert Hurkacz stanie przed szansą rewanżu na kortach w Melbourne za wyniki z zeszłego roku. W nocy z niedzieli na poniedziałek Polak zagra w pierwszej rundzie Australian Open z Jegorem Gierasimowem. O której odbędzie się spotkanie? Bardzo nieprzyjemna godzina dla Polaków!

Odliczamy już godziny do startu Australian Open. Na twardych kortach w Melbourne zobaczymy trzy polskie tenisistki - Igę Świątek, Magdalenę Fręch oraz Magdę Linette oraz dwóch tenisistówHuberta Hurkacza oraz Kamila Majchrzaka. 

Zobacz wideo "Djoković jest największym sportowcem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy po jego stronie"

Hubert Hurkacz zrewanżuje się za 2021 rok? Teoretycznie słabszy rywal w I rundzie Australian Open

Hubert Hurkacz nie wspomina dobrze ostatniego turnieju Australian Open, bo swoją przygodę zakończył już w pierwszej rundzie. W lutym 2021 roku zaczynał turniej od starcia z Mikaelem Ymerem. Spotkanie zakończyło się porażką Polaka 6:3, 3:6, 6:3, 5:7, 3:6. Hurkacz miał wiele szans, ale ich nie wykorzystał, popełniając w całym meczu aż 100 niewymuszonych błędów. Równie krótko trwała jego przygoda w deblu, bo też zakończyła na pierwszej rundzie.  

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Mikael Ymer zajmuje obecnie 82. miejsce w rankingu ATP. Tegoroczny rywal Hurkacza w pierwszej rundzie Australian Open znajduje się natomiast na 108. miejscu. W teorii oznacza to, że Polak powinien sobie dużo sprawniej poradzić z Gierasimowem. 

FIVB wybrało najlepszych siatkarzy świata. Polska? Brak słówFIVB wybrało najlepszych siatkarzy świata. Polska? Brak słów

Hubert Hurkacz podchodzi do starcia po udanym 2021 roku.  – W porównaniu z ubiegłym rokiem czujemy się tu całkiem normalnie. Musieliśmy przejść testy po przylocie do Australii i po sześciu dniach pobytu i później można było już w zasadzie normalnie funkcjonować - powiedział. Polak przyznał także, że na koniec obecnego sezonu chciałby się znaleźć wśród dziesięciu najlepszych tenisistów wg. ATP, a być może pobić nawet swój dotychczasowy wynik. Obecnie Hurkacz zajmuje 9. miesjce. 

Australian Open. Gdzie i o której obejrzeć mecz Huberta Hurkacza? Transmisja TV, stream online

Hubert Hurkacz pierwszy mecz zagra w godzinach nocnych, co nie jest dobrą informacją dla Polaków. Spotkanie z Jegorem Gierasimowem rozpocznie się o godzinie 3:00 czasu polskiego. Transmisję wydarzenia będzie można obejrzeć na antenie Eurosport 1 oraz w Player.pl po wykupieniu odpowiedniego pakietu.

Więcej o: