"Największy wstyd w historii sportu". Serbowie atakują. "Hańba"

"Wstyd i hańba", "Świat czerwieni się ze wstydu" - serbskie media jednoznacznie komentują decyzję australijskiego sądu o wycofaniu wizy dla Novaka Djokovicia.

W nocy z sobotę na niedzielę odbyła się rozprawa ws. odebrania wizy Novakowi Djokovicowi. Po czterogodzinnej rozprawie australijski sąd utrzymał decyzję o anulowaniu wizy Serba i nakazał deportację tenisisty. Dodatkowo musi on pokryć koszty sprawy. Jednym z argumentów podawanych przez prawników było to, że swoją postawą Djoković negatywnie wpływa na społeczeństwo w temacie szczepień na koronawirusa.

Zobacz wideo Iga Świątek chce namieszać w Australian Open. "Czwarta runda to plan minimum"

Jednoznaczna ocena serbskich mediów. "Największy wstyd w historii sportu" 

Dość jednoznaczne w ocenie decyzji sądu są serbskie media, które stanęły w obronie Djokovicia. "Największy wstyd w historii sportu miał miejsce w Melbourne! Wstyd Australii!" - bije po oczach tytuł na stronie kurir.rs. Jak czytamy dalej, "sprawiedliwość przegrała, to jest zwycięstwo polityki... Trudno znaleźć właściwe słowo na opisanie tego, co Australia zrobiła Novakowi Djokovicowi [...]  Novak został wydalony z kraju bez żadnych argumentów i powodów. Ten Novak, który tak wiele dał Australii…". 

Novak Djoković nie weźmie udziału w Australian Open 2022Wrze po decyzji sądu ws. Djokovicia. "Szereg błędów i kompromitacji"

Ostry komentarz można znaleźć także na stronie tabloidu "Alo", który napisał, że "walka o sprawiedliwość zakończyła się porażką. "Australia deportuje Novaka, Djoković przegrał, świat czerwieni się ze wstydu!" - czytamy w relacji z decyzji sądu. 

O "haniebnej decyzji" czytamy w portalu republika.rs, "Wstyd i hańba" zatytułował artykuł portal novosti.rs, natomiast portal sportske.net, analizując aktualną sytuację Serba, kończy słowami wsparcia dla tenisisty: "Mamy nadzieję, że Djoković znajdzie sposób na wyjście z najtrudniejszej bitwy jeszcze silniejszy". 

Novak Djoković reaguje na wyrok sądu! Jest oficjalne oświadczenieNovak Djoković reaguje na wyrok sądu! Jest oficjalne oświadczenie

Zamieszanie wokół Novaka Djokovicia zaczęło się ponad tydzień temu. Serb przed wylotem do Australii przyznał na Instagramie, że otrzymał zwolnienie od szczepienia i został zakwalifikowany jako "medyczny wyjątek". Po przylocie Serb spędził noc na lotnisku w Melbourne. Następnie został przetransportowany do hotelu imigracyjnego. Anulowano mu wizę, ale odwołał się do sądu. Choć w poniedziałek sędzia uchylił decyzję o deportacji tenisisty, to w czwartek minister imigracji Alex Hawke podjął decyzję o ponownym anulowaniu wizy Serba i sprawa ponownie trafiłą do sądu. Więcej o całej sprawie oraz wyroku sądu można przeczytać w TYM MIEJSCU>>> Początek Australian Open już 17 stycznia. 

Więcej o: