Iga Świątek i Hubert Hurkacz grają o fortunę. Tak wygląda pula nagród w Australian Open

Iga Świątek, a Hubert Hurkacz, a także trójka innych polskich tenisistów rozpoczną rywalizację w Australian Open. Nasi reprezentanci stoją przed szansą na ogromny zarobek. Pula nagród tegorocznej edycji australijskiego turnieju wynosi 54 mln dol. Dla zwycięzcy przygotowano nagrodę w wysokości 2,1 mln dol.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się Australian Open. Na twardych kortach w Melbourne zobaczymy trzy polskie tenisistki - Igę Świątek, Magdalenę Fręch oraz Magdę Linette oraz dwóch tenisistów - Huberta Hurkacza oraz Kamila Majchrzaka. Jak co roku na uczestników prestiżowego turnieju wielkoszlemowego czeka ogromna pula nagród. 

Zobacz wideo Iga Świątek chce namieszać w Australian Open. "Czwarta runda to plan minimum"

Australian Open 2022. Polscy tenisiści grają o fortunę. Prawie 10 milionów złotych za zwycięstwo 

Łącznie tenisiści podniosą z kortów 54 milionów dolarów, na co składają się nagrody w singlu, deblu, mikście oraz kwalifikacjach. Najwięcej, co oczywiste, zarobią singliści i singlistki. Tym razem na zwycięzców w turnieju męskim i kobiecym czeka po 2,1 mln dolarów, czyli nieznacznie więcej niż 12 miesięcy temu. W przeliczeniu na krajową walutę to około 8,2 mln zł. Nawet stosunkowo niewielka podwyżka w wysokości nagród to pozytywna wiadomość dla uczestników, gdyż z powodu pandemii koronawirusa pule nagród w wielu turniejach znacznie się uszczupliły. Przegrany w finale otrzymają 1,15 mln dolarów (4,5 mln zł), natomiast półfinaliści 653 tys. dolarów (2,57 mln zł). 

Juan Manuel Del PotroStracił 30 mln dolarów przez nieudolność ojca. Nagle zdał sobie sprawę z katastrofy

W ubiegłym roku Iga Świątek opadła w IV rundzie Australian Open. Gdyby powtórzyła ten wyczyn w tym roku, zarobiłaby 240 tys. dolarów. Hurkacz rozczarował na kortach Melbourne i odpadł w I rundzie. Za takie osiągnięcie zarobiłby w tym roku 75 tys. dolarów. 

Australian Open 2022. Pula nagród w turniejach singlistów: 

  • Zwycięzca - 2 098 031 dolarów amerykańskich
  • Finalista - 1 149 356 dol.
  • Półfinał - 653 126 dol.
  • Ćwierćfinał - 392 970 dol.
  • 4. runda - 239 358 dol.
  • 3. runda - 161 275 dol.
  • 2. runda - 112 382 dol.
  • 1. runda - 75 164 dol.

Novak DjokovićPrawnicy Djokovicia reagują. "Jego deportacja zagrozi rentowności Australii"

Z kim zmierzą się polscy tenisiści w I rundzie Australian Open? 

Polscy tenisiści wiedzą już, z kim zmierzą się w I rundzie turnieju. Najtrudniejsze zadanie ma Magdalena Fręch, która zmierzy się z Rumunką Simoną Halep (15. WTA). Iga Świątek zagra z Brytyjką Harriet Dart (125. WTA), natomiast rywalką Magdy Linette będzie Łotyszka Anastasija Sevastova (70. WTA). Kamil Majchrzak zagra z Włochem - Andreasem Seppim (98. WTA), a Hurkacz już w poniedziałek z Jegorem Gerasimowem (108. WTA)

Więcej o: