Stracił 30 mln dolarów przez nieudolność ojca. Nagle zdał sobie sprawę z katastrofy

Argentyński tenisista Juan Martin del Potro ma problemy finansowe. Według argentyńskich dziennikarzy przez nieudane inwestycje ojca, który zarządzał jego pieniędzmi, 33-latek stracił nawet 30 milionów dolarów.

W ostatnich latach życie nie oszczędzało Juana Martina del Potro. 33-letni Argentyńczyk nie występuje w turniejach rangi ATP od prawie 2,5 roku z powodu kontuzji kolana. Okazuje się, że utytułowany tenisista ma także poważne problemy finansowe, o których nawet nie wiedział... 

Zobacz wideo "Djoković jest największym sportowcem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy po jego stronie"

Ogromne długi Juana Martina del Potro. Jego ojciec stracił mógł stracić 30 milionów dolarów 

Od lat za finanse del Potro odpowiadał jego ojciec Daniel, który w przeszłości trenował rugby i był weterynarzem. Juan ufał mu ślepo i nie kontrolował działalności ojca. Po jego śmierci w styczniu 2021 roku na jaw wyszły nieudane jednak interesy oraz niespłacone pożyczki, a do argentyńskiego tenisisty zapukali komornicy. Według dziennikarzy telewizyjnego show "A la tarte" del Potro senior mógł stracić nawet 30 milionów dolarów. Wśród nieudanych inwestycji jest chociażby dzierżawa 9000 hektarów terenu oraz zakup sprzętu niezbędnego do stworzenia plantacji soi. 

Bernard Tomić podczas kwalifikacji Australian Open 2022Skandal w el. Australian Open. Zawodnik na korcie skrytykował organizację turnieju [WIDEO]

- Na koncie ma nie więcej niż trzy miliony dolarów. Oczywiście, to nie są małe pieniądze, ale zapewne myślał, że już nigdy nie będzie musiał pracować, dopóki nie zdał sobie sprawy z tej katastrofy -  powiedziała w trakcie show dziennikarka Karina Mazzocco.

Trudna sytuacja finansowa nie pomaga tenisiście w planowanym powrocie do sportu. Zgodnie z jego zapowiedziami zamierza chce wystąpić w rozgrywanych na mączce turniejach ATP 250 w Buenos Aires oraz ATP 500 w Rio de Janeiro. Oba odbędą się już w lutym 2022 roku. Na razie trwa walka z czasem. 

To jeszcze nie koniec! Djoković znów zamknięty przez australijskie służbyTo jeszcze nie koniec! Djoković znów zamknięty przez australijskie służby

Del Potro był w przeszłości trzecim tenisistą na świecie. Na koncie ma zwycięstwo w US Open w 2009 roku, a także srebrny medal na IO w Rio de Janeiro oraz brązowy na IO w Londynie. Po raz ostatni w turniejach rangi ATP wygrał w Indian Wells w 2018 roku. Ostatni mecz rozegrał w czerwcu 2019 roku w Londynie. 

Więcej o: