Skandal w el. Australian Open. Zawodnik na korcie skrytykował organizację turnieju [WIDEO]

Kuriozalna sytuacja w Australian Open. Bernard Tomić w meczu kwalifikacyjnym sugerował sędziemu, że jest chory na koronawirusa. Przegrał spotkanie, a potem okazało się, że otrzymał pozytywny wynik testu.

Bernard Tomić to australijski tenisista, który kiedyś zapowiadał się na wielkiego zawodnika. Jako junior wygrał dwa turnieje wielkoszlemowe. Pierwszy tytuł wywalczył podczas Australian Open w 2008 roku, stając się najmłodszym zwycięzcą juniorskich rozgrywek wielkoszlemowych w erze open. Seniorskich kortów jednak nie podbił. Jeszcze w 2016 roku był w TOP 20 światowego rankingu, ale teraz jest na peryferiach wielkiego tenisa. W rankingu ATP Tomić zajmuje dopiero 257. miejsce.

Aktywna przerwa Igi Świątek między sezonami. Życiowa zmiana u 20-latkiIga Świątek poznała rywalkę na start Australian Open. Finalistka Wimbledonu

"Nie mogę uwierzyć, ze nikt nie jest tu testowany"

Z tego powodu Tomić musiał walczyć w kwalifikacjach tegorocznego turnieju Australian Open. W pierwszym meczu we wtorek zmierzył się z Romanem Safiullinem (146. ATP). Po zaledwie 58 minutach przegrał 1:6, 4:6. Na początku drugiego seta Tomić skrytykował obowiązujące protokoły, które dopuszczają do gry w kwalifikacjach zawodników bez przechodzenia regularnych testów PCR.

- Jestem pewny, że w następnych dwóch dniach będę miał pozytywny wynik testu. Postawię ci obiad, jeśli nie uzyskam go w ciągu trzech dni. W przeciwnym razie to ty postawisz mi obiad. Nie mogę uwierzyć, że nikt nie jest tu testowany - mówił Tomić do sędziego.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W czwartek okazało się, że 29-letni Australijczyk jest chory na koronawirusa.

- Nadal czuję się dość chory. Czuję się gorzej psychicznie niż fizycznie. Bardzo chciałem pokazać się australijskiej publiczności. Jestem rozczarowany, że powstrzymał mnie wirus. Na korcie miałem wrażenie, że jestem słaby. Brakowało mi energii do walki - tłumaczy Tomić dla portalu theage.com.au.

Djoković może już nigdy nie zagrać w Australii. Djoković może już nigdy nie zagrać w Australii. "Szokujący finał sprawy"

Australian Open ruszy w poniedziałek, 17 stycznia. Zagra w nim pięciu reprezentantów Polski: Iga Świątek, Magdalena Fręch, Magda Linette, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Plan pierwszych spotkań naszych zawodników można zobaczyć tutaj.