Wiadomo, kiedy Świątek i Hurkacz rozpoczną rywalizację w Australian Open

Poznaliśmy plan na pierwsze dni Australian Open, czyli pierwszego turnieju wielkoszlemowego w 2022 roku. Najwcześniej rywalizację w Melbourne rozpocznie Hubert Hurkacz, którego czeka starcie z Białorusinem Jegorem Gerasimowem.

W Australian Open łącznie zobaczymy pięciu Polaków. Panów będzie reprezentował Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak, natomiast w turnieju WTA zagra Iga Świątek, Magdalena Fręch oraz Magda Linette. Najtrudniejsze zadanie w pierwszej rundzie zdecydowanie czeka Fręch, ponieważ jej rywalką będzie Rumunka Simona Halep.

Zobacz wideo Iga Świątek chce namieszać w Australian Open. "Czwarta runda to plan minimum"

Wiemy, w jakie dni Polacy będą rywalizować w Australian Open

Organizatorzy Australian Open opublikowali ramowy plan na pierwsze dni turnieju wielkoszlemowego w Melbourne. Pierwsza runda będzie rozgrywana wyłącznie w poniedziałek 17 oraz wtorek 18 stycznia. W poniedziałek na kortach w Australii zobaczymy jedynie Huberta Hurkacza, który będzie walczył o awans z Białorusinem Jegorem Gerasimowem. Później u Hurkacza będzie tylko ciekawiej - odpowiednio w trzeciej i czwartej rundzie może trafić na Asłana Karacewa oraz Rafaela Nadala, natomiast w ćwierćfinale czekałby go pojedynek z Alexandrem Zverevem.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Pozostała czwórka będzie rywalizować we wtorek 18 stycznia. Iga Świątek w pierwszej rundzie zmierzy się z Brytyjką Harriet Dart, która awansowała po trzech rundach kwalifikacyjnych. Magda Linette z kolei będzie walczyć o drugą rundę Australian Open z Łotyszką Anastasiją Sevastovą, natomiast Kamila Majchrzaka czeka pojedynek z Andreasem Seppim z Włoch. Najtrudniej będzie miała Magdalena Fręch, bowiem jej rywalką jest Rumunka Simona Halep.

Na ten moment nie są znane godziny rozpoczęcia meczów, ale organizatorzy turnieju mają obowiązek je podać do niedzieli 16 stycznia. Najlepiej w zeszłorocznej edycji Australian Open poradziła sobie Iga Świątek, która dotarła do czwartej rundy - w niej przegrała 6:3, 1:6, 4:6 z Rumunką Simoną Halep. Hurkacz wtedy zaskakująco uległ 6:3, 3:6, 6:3, 5:7, 3:6 Szwedowi Mikaelowi Ymerowi w pierwszej rundzie.

Więcej o: