"Aż taka nagroda?". Iga Świątek nie bierze jeńców. Perfekcyjna riposta

Iga Świątek z awansem do WTA Finals po udziale w jednym turnieju? Tak wynikało z opublikowanego rankingu WTA Tour. Sprawa okazała się zwykłą pomyłką, którą wyłapała i skomentowała polska tenisistka.

Iga Świątek udanie rozpoczęła nowy sezon. W dobrze obsadzonym turnieju w Adelajdzie Polka odpadła dopiero w półfinale po porażce z liderką światowych list Ashleigh Barty. Wcześniej odprawiła jednak objawienie minionego sezonu Leylah Fernandez (24. WTA) oraz Wiktorię Azarenkę (27. WTA).

Zobacz wideo Iga Świątek chce namieszać w Australian Open. "Czwarta runda to plan minimum"

Dobre występy w turnieju będącym bezpośrednim przygotowaniem do Australian Open zaowocowały awansem na ósme miejsce w poniedziałek opublikowanym rankingu WTA. Polka wyprzedziła Hiszpankę Paulę Badosę.

Matka Djokovicia opowiedziała, w jakich warunkach żył tenisista: To nieludzkieMatka Djokovicia opowiedziała, w jakich warunkach żył tenisista: To nieludzkie

Świątek wychwyciła i skomentowała błąd w ranking WTA: Ale aż taka nagroda? 

Tenisowa federacja zaprezentowała także pierwszy w nowym sezonie ranking WTA Tour, w którym brane są pod uwagę wyniki osiągnięte w danym roku. To właśnie na podstawie tej klasyfikacji zawodniczki uzyskują awans do WTA Finals. 20-latka została w nim sklasyfikowana na szóstym miejscu, a przy jej nazwisku pojawiła się literę "Q" na złotym tle. Takim oznaczeniem wyróżnia się zawodniczki, które zapewniły sobie awans do turnieju finałowego. Problem w tym, że Świątek owego awansu nie może być pewna. 

WTA zaliczyło wpadkę się przy przygotowywaniu rankingu, błąd zresztą został już usunięty. Wszystko wychwyciła jednak i skomentowała polska tenisistka. "Wiem, że miałam solidny tydzień w Adelajdzie, ale aż taka nagroda? Dzięki WTA" - napisała na Twitterze.

Świątek miała wystąpić w turnieju w Sydney, ale zawodniczka poinformowała, że wycofała się z turnieju. Do rywalizacji wróci więc podczas wielkoszlemowego Australian Open, które rozpocznie się w poniedziałek 17 stycznia. 

Więcej o: