Magda Linette szybko odpadła w Adelajdzie. Ta rywalką ją prześladuje

Magda Linette po raz piąty w karierze grała z Alison Riske i po raz piąty przegrała. Tym razem w turnieju WTA 250 w Adelajdzie 4:6, 4:6.

31-letnia Amerykanka Alison Riske (51.) mimo że nie jest utytułowaną zawodniczką (trzy tytuły turniejowe rangi WTA) to na pewno nie jest ulubiona rywalka Magdy Linette (57. WTA). Do meczu w Adelajdzie zawodniczki zmierzyły się ze sobą cztery razy. Wszystkie mecze były rozegrane na kortach twardych. Dwa Amerykanka wygrała 2:0, a dwa 2:1 w setach.

Linette nie przerwała fatalnej serii z Amerykanką

Teraz w Adelajdzie dla polskiej tenisistki był to pierwszy mecz w tym roku (Riske grała raz i przegrała w Melbourne z Rosjanką Wierą Zwonariową 5:7, 3:6). W pierwszym secie Magda Linette przegrała trzy pierwsze swoje gemy serwisowe i było już 1:5. Potrafiła jednak wygrać wtedy trzy gemy z rzędu, ale w dziesiątym gemie Amerykanka przy swoim podaniu, wygrała seta.

W drugiej partii obie tenisistki lepiej grały przy swoich gemach serwisowych. Kluczowy dla losów tej partii był dziewiąty gem. W nim Polka straciła swoje podanie, a za chwilę przegrała cały mecz 4:6, 4:6. W godzinę i 36 minut. Linette miała słabszą skuteczność pierwszego podania (56-73 proc.) i punktów wygranych po drugim serwisie (33-50 proc.).

Teraz Magda Linette zagra w turnieju wielkoszlemowym - Australian Open. Oprócz niej w turnieju głównym na pewno zagrają Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Iga Świątek oraz Magdalena Fręch. Szansę na awans z kwalifikacji mają Urszula Radwańska oraz Kacper Żuk.

Pierwszy ranking WTA w 2022 roku. Dobra wiadomość dla Igi Świątek

Iga Świątek awansowała na ósme miejsce w rankingu WTA. Dzięki dobremu występowi na turnieju WTA 500 w Adelajdzie Polka wyprzedziła Paulę Badosę. Magda Linette awansowała na 55. miejsce po wyprzedzeniu dwóch zawodniczek. Zawodniczka ta jest drugą najwyżej sklasyfikowaną polską tenisistką.