Djoković wygrał w sądzie! Ale to nie koniec dramatu. "Australijski rząd wyraził gotowość"

Nakaz deportacji Novaka Djokovica został unieważniony przez sąd, co oznacza, że może on pozostać w Australii i wziąć udział w Australian Open - przekazały zagraniczne media. Jednak to nie koniec sprawy, ponieważ jak poinformował dziennikarz, Ben Rothenberg, serbskiego tenisistę czeka druga runda w tym sporze. Australijski rząd jest gotowy do cofnięcia tenisiście wizy i ponownego zatrzymania.

Trwa zamieszanie związane z przyjazdem Novaka Djokovicia na Australian Open. Przypomnijmy – Serb przebywał w ośrodku dla imigrantów po tym, jak władze Australii cofnęły mu pozwolenie na wjazd do kraju bez konieczności odbywania kwarantanny. Serb trafił tam po tym, jak przybył do Australii, by wziąć udział w Australian Open. Wszystko przez to, że Djoković prawdopodobnie jest niezaszczepiony i pomimo pierwotnej zgody na jego przybycie australijskie władze zmieniły zdanie.

Zobacz wideo "Nie dziwi mnie, że bohaterem tej historii jest Djoković"

Nowe informacje ws. Djokovicia. Serbowi dalej grozi deportacja z Australii

W poniedziałek odbyło się posiedzenie sądowe w Melbourne ws. serbskiego tenisisty. Australijski sędzia zgodził się odłożyć wszelkie próby deportacji Novaka Djokovica z Australii. Jak informują zagraniczne media, Djoković wygrał kolejne tymczasowe odroczenie od sędziego Anthony'ego Kelly'ego, tym razem do 20:00 czasu lokalnego (09:00 GMT) w poniedziałek.

Poniedziałkowe postępowanie było wielokrotnie opóźniane, ponieważ system internetowy sądu uległ awarii w wyniku nagłego wzrostu zainteresowania całą sprawą na na całym świecie.

Jednak to nie koniec całej sprawy. Według najnowszych informacji przekazanych przez dziennikarza Bena Rothenberga Djokoviciowi w dalszym ciągu grozi zatrzymanie wizy i deportacja z Australii. "Djokovic wygrywa pierwszą rundę apelacji z powodów proceduralnych, uchylając początkową decyzję funkcjonariusza straży granicznej o anulowaniu wizy Djokovicowi" - napisał dziennikarz na Twitterze. I dodał: - Australijski rząd wyraził gotowość do cofnięcia wizy i ponownego zatrzymania Djokovica, więc druga runda nadchodzi.

Australian Open rozpoczyna się 17 stycznia i potrwa do 30 stycznia. Djoković jak do tej pory dziewięciokrotnie wygrywał ten turniej.

Więcej o: