Urszula Radwańska poznała pierwszą rywalkę w walce o Australian Open

Urszula Radwańska, Katarzyna Kawa i Kacper Żuk poznali już swoich rywali w pierwszej rundzie kwalifikacji turnieju wielkoszlemowego Australian Open.

W tegorocznym Australian Open w turnieju głównym na pewno zagrają Hubert Hurkacz, Iga Świątek, Magda Linette oraz Magdalena Fręch. Dużą szansę na udział w imprezie ma również Kamil Majchrzak, który jest pierwszym zawodnikiem rezerwowym. Jeśli któryś z tenisistów wycofa się z imprezy, to Majchrzak od razu zajmie jego miejsce. 

Zobacz wideo Dlaczego Iga Świątek zmieniła trenera? "Przemyślana, ale ryzykowna decyzja"

Będzie rewanż Kawy?

W kwalifikacjach wezmą udział Urszula Radwańska, Katarzyna Kawa oraz Kacper Żuk. 31-letnia Radwańska (231. WTA) po sześciu latach przerwy, znów będzie chciała zagrać w turnieju głównym w Australian Open. W pierwszej rundzie kwalifikacji Polka, dla której największym sukcesem w tej imprezie jest II runda w 2012 roku, zmierzy się z Indy De Vroome (249. WTA). 25-letnia Holenderka najwyżej w rankingu - na 177. miejscu była, ale osiem lat temu. W Australian Open dwa razy grała w kwalifikacjach (w 2020 i 2021 roku), ale zawsze odpadała już po pierwszym meczu. Holenderka wygrała też sześć innych finałów, ale wszystkie były to w turniejach rangi ITF.

Radwańska już raz grała z Indy De Vroome. W 2019 roku w finale ITF-u w Solarino pokonała Polkę gładko 6:1, 6:2. Jeśli teraz Radwańskiej uda się rewanż, to w kolejnej rundzie kwalifikacji zagra ze zwyciężczynią meczu: Dalma Galfi (Węgry, 124. WTA) - Carolina Alves (Brazylia, 250. WTA).

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl!

Druga z polskich tenisistek - Katarzyna Kawa (155. WTA) będzie miała trudniejsze zadanie. Jej rywalką będzie rozstawiona z numerem "15" Japonka Nao Hibino (129. WTA). Tenisistki spotkały się już ze sobą w tym roku. 3 stycznia w turnieju w Melbourne 27-letnia Japonka wygrała łatwo 6:3, 6:0.

Hibino ta dwa razy w dwóch ostatnich latach awansowała do drugiej rundy turnieju głównego Australian Open. W żadnym turnieju wielkoszlemowym nie pokonała jednak tej fazy. Natomiast Kawa w dwóch ostatnich turniejach w Melbourne odpadała już w pierwszej rundzie kwalifikacji. Jeśli Polka pokona Hibino, to w kolejnej rundzie zmierzy się ze zwyciężczynią starcia: Elisabetta Cocciaretto (Włochy, 156. WTA) - Lara Arruabarrena (Hiszpania, 220. WTA).

Swojego rywala w walce o udział w turnieju głównym poznał również debiutujący w turnieju - Kacper Żuk (168. ATP). Polak zagra z 28-letnim Brytyjczykiem Liamem Broadym (128. ATP), który w kwalifikacjach jest rozstawiony z numerem dziesiątym. Broady jeszcze nigdy nie zagrał w turnieju głównym Australian Open. Zwycięzca tego meczu zagra z lepszym z pary: Jeffrey John Wolf (USA, 174. ATP) - Serhij Stachowski (Ukraina, 220. ATP).

Turniej główny Australian Open rozpocznie się w poniedziałek, 17 stycznia.

Więcej o: