Rafael Nadal skomentował sytuację Djokovicia. "Szczepienia to jedyne rozwiązanie"

Rafael Nadal zabrał głos w sprawie Novaka Djokovicia, dając jasno do zrozumienia, że Serb powinien wiedzieć, że musi się zaszczepić, by zagrać w Australian Open. W serbskich mediach natychmiast zaatakowano Hiszpana, starając się wziąć lidera rankingu ATP w obronę.

Trwająca pandemia koronawirusa sprawiła, że w Australii wprowadzono surowe ograniczenia sanitarne, którymi objęty będzie wielkoszlemowy turniej Australian Open. Kilka tygodni temu ogłoszono, że udział w zawodach będą mogli wziąć jedynie zaszczepieni tenisiści. Niedawno jednak pojawiły się informacje, że wprowadzony zostanie jeden wyjątek, który wywołał mnóstwo kontrowersji. Chodziło o Novaka Djokovica, któremu zezwolono na udział w turnieju, choć od dłuższego czasu nie ujawnia on informacji na temat swojego statusu zaszczepienia. Djoković miał zostać uznany za "medyczny wyjątek".

Zobacz wideo Dlaczego Iga Świątek zmieniła trenera? "Przemyślana, ale ryzykowna decyzja"

Djoković ma być wydalony z Australii! Wiza cofnięta. Prezydent Serbii interweniujeDjoković ma być wydalony z Australii! Wiza cofnięta. Prezydent Serbii interweniuje

Samolot z serbskim tenisistą udającym się na wielkoszlemowy Australian Open, wylądował w Melbourne w środę. Minęło kilka godzin, a Novak Djoković wciąż nie opuszczał lotniska. Media informowały, że Serb nie otrzymał pozwolenia na wjazd do Melbourne, bo władze stanu Wiktoria odmówiły mu wizy z powodu źle wypełnionej dokumentacji. Ostatecznie postanowiono, że Djoković wróci do Serbii. Tenisista odwołał się od tej decyzji, ale nie wiadomo ostatecznie czy zostanie wpuszczony do Australii. Na razie czeka na informacje i mieszka w Park Hotel.

Rafael Nadal zabrał głos ws. Djokovicia

Rafael Nadal skomentował sytuację związaną z Novakiem Djokoviciem. - Podjął decyzję i miał do niej prawo. Ale zawsze są konsekwencje. Wystarczyło, żeby Djoković wytłumaczył, czemu nie może się szczepić, biorąc pod uwagę, że przyjęcie szczepionki było wymogiem udziału w turnieju - podkreślał Hiszpan.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl!

"W takich czasach żyjemy". Covid przeszkodził Polakom. Hurkacz zagrał mecz turnieju

- Było jasne, że żeby wziąć udział w turnieju, wystarczyło się zaszczepić. Ludzie w ostatnich latach wycierpieli zbyt wiele, żeby nie przestrzegać zasad. Moim zdaniem szczepienia to jedyne rozwiązanie, by zatrzymać pandemię - dodał Hiszpan.

Serbowie wzięli Djokovicia w obronę

W Serbii słowa Nadala wywołały potężną burzę. Na łamach "Telegrafa" dziennikarze ostro skomentowali komentarze Hiszpana. - Zakazał Djokoviciowi wjazdu do Australii i kazał mu się szczepić. Ale zapomniał o 12-godzinnych torturach na lotnisku. My nigdy ci tego nie zapomnimy - grzmi "Telegraf".  - Trzech mędrców przyniosło światu tenisa wielką głupotę. Nikt nie chce, by lider rankingu nie mógł grać w turnieju. Zasady są takie same dla wszystkich, o ile nie zmienia się ich z dnia na dzień - podkreślili dziennikarze "Telegrafu".

Reakcja serbskich mediów nie powinna jednak dziwić. Wystarczy spojrzeć na wydarzenia z przeszłości, gdy wielokrotnie brali lidera rankingu ATP w obronę. Choćby wtedy, gdy Serb uderzył piłką w kierunku jednej z sędzi, trafił ją w okolice krtani i został zdyskwalifikowany z wielkoszlemowego US Open. Decyzja głównego sędziego była w pełni uzasadniona, a zachowanie Djokovicia karygodne, jednak w Serbii starano się go wytłumaczyć, że właściwie to nie zrobił nic złego.

Więcej o: