Kapitalne zakończenie akcji Huberta Hurkacza. "Magia" [WIDEO]

Tenisowa reprezentacja Polski sprawiła niemałą niespodziankę i pokonała Argentynę w trzeciej edycji turnieju ATP Cup. Triumf biało-czerwonych przypieczętował Hubert Hurkacz, który pokonał Diego Schwartzmana. W jednej z akcji Polak popisał się cudownym zagraniem.

Polacy stanęli przed szansą na awans do półfinału turnieju ATP Cup 2022 po tym, jak Kamil Majchrzak pokonał Federico Delbonisa. W drugiej grze Hubert Hurkacz (ATP 9) mierzył się z Diego Schwartzmanem (ATP 13), który w poprzednich spotkaniach z Gruzinami i Grekami nie zawodził.

Pewne zwycięstwo Huberta Hurkacza

We wcześniejszych starciach lepsze wrażenie sprawiał Schwartzman, który pokonywał odpowiednio Stefanosa Tsitsipasa i Nikołoza Basilaszwilego. W środowym pojedynku lepszy jednak był polski tenisista, który wygrał 6:1, 6:4 i zapewnił tym samym zwycięstwo Polsce w całym spotkaniu.

Mecz przebiegał całkowicie po myśli Huberta Hurkacza. W pierwszym secie jego rywal nie miał zbyt wiele do powiedzenia, nie pokazując praktycznie nic z tego, czym zachwycał w poprzednich pojedynkach. W drugim secie Schwartzman nawiązał nieco odważniejszą walkę z Polakiem, ale to i tak nie wystarczyło na wygraną.

Świetna akcja Hurkacza

W jednej z akcji Hubert Hurkacz popisał się kapitalnym zagraniem. Po długiej wymianie w końcówce drugiego seta Polak sprytnie zakończył ją zdobytym punktem, przybliżając się tym samym do wygrania drugiej partii.

Biało-czerwoni mieli pewny awans do kolejnej rundy już po dwóch pierwszych grach singlowych. Trzeci punkt z kolei dołożyli Szymon Walków i Jan Zieliński, którzy w deblu pokonali Maximo Gonzaleza i Andresa Molteniego 7:6(4), 7:6(5).

Gra 1: Kamil Majchrzak - Federico Delbonis 6:3, 7:6(3)
Gra 2: Hubert Hurkacz - Diego Schwartzman 6:1, 6:4
Gra 3: Szymon Walków / Jan Zieliński - Maximo Gonzalez / Andres Molteni 7:6(4), 7:6(5)