Kapitalne zakończenie akcji Huberta Hurkacza. "Magia" [WIDEO]

Tenisowa reprezentacja Polski sprawiła niemałą niespodziankę i pokonała Argentynę w trzeciej edycji turnieju ATP Cup. Triumf biało-czerwonych przypieczętował Hubert Hurkacz, który pokonał Diego Schwartzmana. W jednej z akcji Polak popisał się cudownym zagraniem.

Polacy stanęli przed szansą na awans do półfinału turnieju ATP Cup 2022 po tym, jak Kamil Majchrzak pokonał Federico Delbonisa. W drugiej grze Hubert Hurkacz (ATP 9) mierzył się z Diego Schwartzmanem (ATP 13), który w poprzednich spotkaniach z Gruzinami i Grekami nie zawodził.

Świetny występ Polaków! Mamy półfinał ATP CupŚwietny występ Polaków! Mamy półfinał ATP Cup

Pewne zwycięstwo Huberta Hurkacza

We wcześniejszych starciach lepsze wrażenie sprawiał Schwartzman, który pokonywał odpowiednio Stefanosa Tsitsipasa i Nikołoza Basilaszwilego. W środowym pojedynku lepszy jednak był polski tenisista, który wygrał 6:1, 6:4 i zapewnił tym samym zwycięstwo Polsce w całym spotkaniu.

Mecz przebiegał całkowicie po myśli Huberta Hurkacza. W pierwszym secie jego rywal nie miał zbyt wiele do powiedzenia, nie pokazując praktycznie nic z tego, czym zachwycał w poprzednich pojedynkach. W drugim secie Schwartzman nawiązał nieco odważniejszą walkę z Polakiem, ale to i tak nie wystarczyło na wygraną.

Świetna akcja Hurkacza

W jednej z akcji Hubert Hurkacz popisał się kapitalnym zagraniem. Po długiej wymianie w końcówce drugiego seta Polak sprytnie zakończył ją zdobytym punktem, przybliżając się tym samym do wygrania drugiej partii.

Biało-czerwoni mieli pewny awans do kolejnej rundy już po dwóch pierwszych grach singlowych. Trzeci punkt z kolei dołożyli Szymon Walków i Jan Zieliński, którzy w deblu pokonali Maximo Gonzaleza i Andresa Molteniego 7:6(4), 7:6(5).

Kuriozalny występ tenisistki nr 2 rankingu WTA. Przykro było nawet rywalceKuriozalny występ tenisistki nr 2 rankingu WTA. Przykro było nawet rywalce

Gra 1: Kamil Majchrzak - Federico Delbonis 6:3, 7:6(3)
Gra 2: Hubert Hurkacz - Diego Schwartzman 6:1, 6:4
Gra 3: Szymon Walków / Jan Zieliński - Maximo Gonzalez / Andres Molteni 7:6(4), 7:6(5)