Hurkacz "zniszczył rywala", ale chwalił kogoś innego: Jestem dumny z Kamila. "Słodkie zwycięstwo"

Łukasz Jachimiak
- Jestem dumny z Kamila. To jego największe zwycięstwo - mówi Hubert Hurkacz. - Hubi poszedł za ciosem, rozegrał świetne spotkanie - odpowiada Kamil Majchrzak. Oni dwaj oraz debliści Jan Zieliński i Szymon Walków pokonali 3:0 Argentynę. Dzięki temu Polska jest już w półfinale ATP Cup w Sydney. To nieoficjalne drużynowe mistrzostwa świata.

Po zwycięstwach nad Grecją i Gruzją Polska grała z Argentyną o pierwsze miejsce w grupie D. Tylko najlepsze zespoły z każdej z czterech grup zapewniają sobie w Sydney awans do półfinałów. Nasi tenisiści wywalczyli go w kapitalnym stylu.

"To najważniejsze. A jeszcze ważnie, że Hubi go zdominował"

- Był to bardzo intensywny mecz. Źle rozpocząłem, oddałem serwis, ale równo szybko przełamałem. Czułem się lepszy na korcie, byłem lepszy, więcej szans sobie wypracowywałem przy jego serwisie, natomiast nie mogłem ich wykorzystać, bo rywal świetnie grał przy moich breakpointach - tak Kamil Majchrzak analizuje swój mecz z Federico Delbonisem. Polak jest 117. w rankingu ATP, a Argentyńczyk zajmuje 44. miejsce. Majchrzak nie był faworytem, ale wygrał 6:3, 7:6 i dał Polsce prowadzenie 1:0.

Zobacz wideo Polska siła tenisa. Hubert Hurkacz i Iga Świątek robią furorę, a ile zarabiają?

- W drugim secie dwukrotnie wywalczyłem przełamanie, ale trochę moje emocje, a trochę jego dobra gra i walka spowodowały, że dałem mu wrócić. Natomiast tie-break zagrałem bardzo pewnie i domknąłem to spotkanie. To najważniejsze. A jeszcze ważniejsze, że Hubi poszedł za ciosem, rozegrał świetne spotkanie i zdominował Diego - mówi Majchrzak.

Hurkacz o sobie skromnie. A o koledze piękne słowa

- Zagrałem bardzo dobry mecz. Cieszę się z tego, jak ten mecz wyglądał, ale szczególnie się cieszę i jestem dumny z Kamila. To jest jego największe zwycięstwo - skromnie odpowiada Hubert Hurkacz.

Nasz numer 9 światowego rankingu nie dał szans notowanemu na 13. miejscu na liście ATP Diego Schwartzmanowi. Hurkacz wygrał 6:1, 6:4, a mecz trwał zaledwie godzinę i 21 minut. Ale zwycięzca woli mówić o sukcesie Majchrzaka.

- Zagrał fenomenalnie przez całe spotkanie, szczególnie po tym jak był odłamywany. Wracał, był cały czas pozytywny. To super zwycięstwo dla Polski. Będziemy walczyć dalej - ocenia.

"Bycie w czwórce najlepszych na świecie to już bardzo duże osiągnięcie"

Kapitan kadry Marcin Matkowski jest dumny z obu naszych zwycięzców, a także z pary Jan Zieliński/Szymon Walków, która pokonała Maximo Gonzaleza i Andresa Molteniego 7:6, 7:6.

- Wygraliśmy 3:0, bo Kamil, Hubert, Janek i Szymon zagrali na bardzo wysokim poziomie. To dla nas bardzo słodkie zwycięstwo, ponieważ dwa lata temu w ATP Cup Argentyna nas pokonała. Wzięliśmy super rewanż - cieszy się były, świetny deblista.

- Kamil wygrał po raz pierwszy z zawodnikiem z top 50. Hubert całkowicie zniszczył Diego Schwartzmana. Jest to dla nas wielki sukces. Oczywiście jeszcze wszystko przed nami, ale bycie w czwórce najlepszych drużyn na świecie to już bardzo duże osiągnięcie - podkreśla Matkowski.

Półfinał Polska - Hiszpania. "Czekamy na więcej. Mamy świetny czas"

Półfinał rozegramy w piątek. - Zmierzymy się z Hiszpanią. To bardzo mocna drużyna, ale nasza też. Chłopaki grają tu świetnie, na pewno nie stoimy na straconej pozycji - ocenia Matkowski. - Atmosfera w zespole jest super, gra chłopaków jest na najwyższym poziomie, mamy w Sydney świetny czas i czekamy na więcej - podsumowuje.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.