Iga Świątek już w Australii. Wyjątkowa wiadomość od organizatorów

Iga Świątek pojawiła się już w Australii. Polka rozpoczęła przygotowania do WTA 500 w Adelajdzie. Turniej odbędzie się w dniach 3-9 stycznia 2022 roku, a nasza tenisistka będzie broniła tytułu zdobytego rok temu na tej samej imprezie.

W styczniu rozpocznie się kolejny sezon tenisa. Pierwszym turniejem, w którym wystąpi Iga Świątek, będzie WTA 500 w Adelajdzie. To będą jednocześnie pierwsze zawody, do których Polka przygotowuje się pod wodzą nowego trenera. W grudniu poinformowano o rozstaniu tenisistki z Piotrem Sierzputowskim, a jego miejsce zajął Tomasz Wiktorowski

Zobacz wideo Dlaczego Iga Świątek zmieniła trenera? "Przemyślana, ale ryzykowna decyzja"

Iga Świątek pracuje pod okiem nowego trenera w Adelajdzie. Polka przywitana przez organizatorów turnieju

Późną nocą czasu polskiego Iga Świątek wylądowała w Adelajdzie, czym pochwaliła się w mediach społecznościowych. Szybko przeniosła się do swojego hotelu, w którym czekała na nią miła niespodzianka. "Droga Igo, mamy nadzieję, że spędzisz u nas bardzo dobry czas" - czytamy w notce, którą napisały władze hotelu InterContinental Adelaide. 

Triumfatorka US Open kończy karierę singlową! Na AO wystąpi po raz ostatniTriumfatorka US Open kończy karierę singlową! Na AO wystąpi po raz ostatni

Idze Świątek pozostaje więc przyzwyczaić się do zmiany czasowej i czekać na pierwszy mecz w WTA 500. Polka nie zamierza odpoczywać w Australii, co widać po zdjęciach opublikowanych przez tenisistkę. Rozpoczęła już przygotowania do turnieju, w którym będzie bronić tytułu z 2021 roku. W ostatnim turnieju Świątek pokonała w finale Belindę Bencic 6:2, 6:2.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Iga Świątek już przed kilkoma dniami pokazała, jak przygotowuje się do kolejnego sezonu. "Trenuj - jedz - śpij - powtórz, czyli okres przygotowawczy w pełni" - napisała pod jednym z filmów. Ostatni sezon był dla tenisistki pełen wyzwań. Polka zagrała w turnieju WTA Finals, na którym pojawiło się osiem najlepszych zawodniczek na świecie. Po jego zakończeniu udała się na krótkie zasłużone wakacje. 

Więcej o: