Rafael Nadal wrócił na kort po kontuzji. Zaczął od przegranej

Porażką Rafaela Nadala zakończył się jego pierwszy mecz po przerwie wywołanej kontuzją. Od Hiszpana lepszy okazał się Brytyjczyk Andy Murray.

Niewidziany na kortach przez ostatnie cztery miesiące Rafael Nadal wrócił wreszcie do gry. Rywalem Hiszpana podczas pokazowego turnieju w Abu Zabi był Andy Murray. W tym pojedynku to jednak Brytyjczyk był górą. Tenisista z Majorki uległ mu w dwóch setach 3:6, 5:7.

Rafael Nadal wrócił po kontuzji stopy

Nadal nie startował od 6 sierpnia i porażki z Lloydem Harrisem z RPA w drugiej rundzie turnieju ATP w Waszyngtonie. Ale z problemami zdrowotnymi borykał się niemal przez cały sezon. Stracił przez to niemal wszystkie najważniejsze imprezy sezonu. Opuścił m.in. Wimbledon, igrzyska olimpijskie w Tokio oraz US Open.

Afera w marokańskim tenisieSkandal w tenisie. Dyskwalifikacja na 11 lat! Sześciu zawodników skazanych

Hiszpański tenisista jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii. Dotąd wygrał 88 turniejów cyklu ATP, w tym 20 wielkoszlemowych. Tyle samo triumfów w Wielkim Szlemie ma tylko dwóch innych tenisistów - Serb Novak Djokovic i Szwajcar Roger Federer.

Ważny sprawdzian formy jednak dopiero przed Nadalem. Wkrótce szósty zawodnik światowego rankingu wystartuje w Autralian Open. Sam tonuje jednak nastroje i za faworyta uznaje Djokovicia. - Jesteśmy równi pod względem liczby wielkoszlemowych tytułów, ale szanse Novaka są znacznie większe niż moje, bo jest zdrowy, rywalizuje i dobrze sobie radzi - przyznał Rafael Nadal cytowany przez "The National".