Znane plany Igi Świątek na początek sezonu. Ma tam dobre wspomnienia

Iga Świątek przygotowuje się już do nowego sezonu tenisowego. Przyszły rok Polka rozpocznie od występu na turnieju WTA 500 w Adelajdzie, w którym triumfowała w tym roku.

Rok 2021 Iga Świątek (9. WTA) zakończyła z pewnością nie tak, jak sobie wyobrażała. Polka po raz pierwszy w karierze zakwalifikowała się do turnieju WTA Finals, który w tym roku odbył się w Guadalajarze. Niestety nie udało jej się wyjść z grupy po tym jak przegrała dwa pierwsze spotkania. Na koniec udało jej się  wygrać z Hiszpanką Paulą Badosą (8. WTA). 

Zobacz wideo Sport.pl LIVE - zapowiedź nowego programu Sport.pl i Gazeta.pl

"Wstyd". Zostali sami w konflikcie z Chinami. "Nie chcemy karać miliarda ludzi"

Iga Świątek zdradziła plany na nowy sezon

Obecnie Iga Świątek przygotowuje się do nowego sezonu. Niedawno otoczenie polskiej tenisistki poinformowało dość niespodziewanie, że rozstaje się z trenerem Piotrem Sierzputowskim, z którym 20-latka współpracowała jeszcze w czasach juniorskich. Teraz natomiast tymczasowo ma trenować z Tomaszem Wiktorowskim, który w przeszłości zajmował się także Agnieszką Radwańską.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Wiadomo już także jakie plany na początek 2022 roku ma Iga Świątek. Polka swój pierwszy występ zaliczy już na samym początku stycznia na turnieju WTA 500 w Adelajdzie. 20-latka ma bardzo dobre wspomnienia z tym miejscem, ponieważ triumfowała tam w tym roku. Teraz jednak o zwycięstwo może być zdecydowanie trudniej, ponieważ w obsadzie tego turnieju znalazły się prawie wszystkie zawodniczki z Top 10 rankingu WTA. Z udziału w tej rywalizacji zrezygnowała tylko Estonka Anett Kontaveit (7. WTA).

Novak Djoković z pucharem za zwycięstwo w tegorocznym Australian OpenOficjalnie. Djoković na liście startowej AO, a Williams się wycofała "za radą sztabu medycznego"

Już na samym początku roku nowy sezon rozpocznie także Magda Linette. 29-latka zgłosiła się do turnieju WTA 250 w Melbourne, który odbędzie się w dniach 4-9 stycznia. Obsada tej rywalizacji również jest dość mocna, ponieważ zobaczymy w niej takie zawodniczki jak Rosjanka Anastasija Pawluczenkowa (11. WTA) czy Japonka Naomi Osaka (13. WTA). 

Więcej o: