Iga Świątek wyprowadzi się z Polski? Ojciec tenisistki ujawnia. "Jest dorosła"

W ostatnim czasie na wyprowadzkę z Polski zdecydował się najlepszy polski tenisista - Hubert Hurkacz. Czy Iga Świątek zamierza pójść jego śladem? - I tak i nie. To od niej będzie zależeć - powiedział ojciec tenisistki Tomasz w rozmowie z Onetem.

Iga Świątek ma za sobą jeden z najlepszych sezonów w karierze. Polka na zadomowiła się w jego trakcie w czołowej "dziesiątce" rankingu WTA i po raz pierwszy zagrała w turnieju WTA Finals na koniec sezonu. Polce udało się także triumfować w dwóch turniejach WTA i zagrać w finale debla na Roland Garros.

Zobacz wideo Świątek zawiodła w Turnieju Mistrzyń? "Drugi raz taka historia się nie zdarzy"

Iga Świątek pójdzie śladami Hurkacza? "Nie wtrącam się"

Iga Świątek spotkała się we wtorek z dziennikarzami na specjalnej konferencji prasowej w Józefosławiu, na której podsumowała sezon 2021 w swoim wykonaniu. - Chciałabym mniej przeżywać porażki, by zachować więcej energii na inne mecze. Presja, z jaką się zmagam, pochodzi głównie ode mnie - mówiła polska tenisistka.

Na konferencji byli też obecni między innymi jej trener Piotr Sierzputowski czy ojciec Tomasz Świątek. Drugi z panów udzielił wywiadu  portalowi Onet, w którym odpowiedział na pytanie, czy córka zamierza wyprowadzić się z Polski. - Czy myślimy o wyprowadzce? I tak i nie. To wynika trochę z przywiązania Igi do domu. Jak jest za długo na wyjeździe, to chce do domu, a jak jest za długo w domu, to chce trochę wyjechać. Dzieje się tak przez podejście Igi do życia codziennego. To od niej będzie zależeć, co będzie chciała zrobić. Jest dorosła i ona będzie podejmowała tego typu decyzje. Nic nie sugeruję i nie wtrącam się. Będziemy obserwować - powiedział Świątek. 

Ojciec Igi Świątek przyznał również, że tenisistka nie ma swoich kortów, ale nie jest to zbyt duży problem. - Nie mamy swoich kortów. Czasami trenujemy w Józefosławiu, czasami w Warszawie. Wszystko zależy od nawierzchni. Mamy fajne korty ziemne w Raszynie, czyli niemal pod domem - przyznał.

Jak wiadomo, mieszkanie poza ojczyzną jest powszechne wśród tenisistów. Na swoje miejsce zamieszkania szczególnie upodobali sobie Monako głównie z przyczyn związanych z płaceniem podatków. Na taki ruch zdecydowali się między innymi Novak Djoković, Caroline Woźniacki czy ostatnio Hubert Hurkacz. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.