Magda Linette opublikowała wzruszające oświadczenie. "Byłam zagubiona na korcie i poza nim"

Magda Linette zakończyła starty na tenisowych kortach w 2021 roku. Zawodniczka skorzystała z okazji, aby podziękować za współpracę trenerowi Dawidowi Celtowi. - Rok wydawał się nie do uratowania - napisała na Instagramie.

Magda Linette przez pierwsze trzy miesiące w obecnym sezonie musiała pauzować po operacji kolana. Wyniki po powrocie były bardzo niezadowalające i zawodniczka z Wrocławia zdecydowała się zakończyć współpracę z trenerem Nikolą Horvatem. Linette rozpoczęła treningi z Dawidem Celtem, kapitanem reprezentacji Polski w Pucharze Billie Jean King, czego efektem była m.in III runda Rolanda Garrosa oraz Wimbledonu.

Zobacz wideo

Magda Linette podsumowuje starty w 2021 roku. Szczególnie podziękowała Dawidowi Celtowi

Magda Linette oficjalnie poinformowała na Instagramie o zakończeniu startów na zawodowych kortach w 2021 roku. Wrocławianka obecnie znajduje się na 52. miejscu w światowym rankingu WTA, a jednym z jej najlepszych wyników w sezonie były półfinały w turniejach w Strasbourgu i Cleveland. Linette podziękowała za współpracę w tym roku Dawidowi Celtowi. "Dawid, dziękuję za Twój czas i pomoc w roku, który był jednym z najtrudniejszych w mojej karierze" - rozpoczęła.

 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

"W czasie, który był dla mnie tak trudny, pomogłeś znaleźć mi pewność siebie i przekonałeś do trochę innego spojrzenia na mój tenis i perspektywy, która dzisiaj wydaje mi się tak oczywista. Cieszę się, że nasza praca odzwierciedlała się poprzez wyniki, ponieważ w maju ten rok wydawał mi się nie do uratowania. Byłam zagubiona na korcie i poza nim, a moje ciało nie regeneruje się już tak, jak kiedyś. Dziękuję za pomoc i Twój cenny czas, który mi poświęciłeś" - dodała Linette.

Na ten moment nie wiadomo, jak będzie wyglądał sztab szkoleniowy Magdy Linette w 2022 roku. Ostatnią imprezą w 2021 roku dla wrocławianki był Indian Wells, w którym zakończyła rywalizację w drugiej rundzie. Rywalką Linette była Victoria Azarenka z Białorusi, ale tenisistka musiała skreczować po kontuzji stawu skokowego.

Więcej o: